U17 - Dorostenci
07.04.2022
autor: Martin Tkadlec

Dorostenec Šimon Kysela: Dobře víme, že máme všechno ve svých rukou

Mladíky Spartaku čeká v neděli klíčový turnaj v Třebíči. Pokud se nechtějí spoléhat na souhru náhod, musí oba zápasy vyhrát. Proti domácí záloze a Okříškám by se to podařit mělo.

Se svými spoluhráči z dorostu má na dosah velký úspěch. Vítězství ve 2. lize. Zbývá jediné, zvládnout nedělní turnaj v Třebíči. Šestnáctiletý kanonýr Šimon Kysela si nicméně uvědomuje, že poslední krok bývá nejtěžší. Když ale hráči vyslyší rady trenéra Mozra, mělo by to klapnout.

"Dobře víme, že máme všechno ve svých rukou. Nervózní ale nejsme, na zápasy se těšíme. Vítězství v soutěži by bylo skvělou tečkou za letošní sezonou. Snadné to nebude, když ale budeme plnit veškeré pokyny a tlačit se do zakončení, určitě uspějeme," věří v dobrý konec vytáhlý útočník, který jasně vládne týmovým statistikám. Za dvacet zápasů si připsal úctyhodných 86 bodů. V celé soutěži pak ční na druhém místě. Jeho přínos tak bude víkendu hodně důležitý.

"Na kanadu jsem koukal asi první čtyři zápasy. Nečekal jsem, že mi to tam bude takhle padat. Spousta úspěchů jde ale za spoluhráči v lajně, kteří mi to kolikrát připraví až do prázdné branky. Do každého zápasu jdu s tím, že chci hlavně pomoct týmu," říká skromně ryšavý mladík, který se prosadil i o kategorii výš. Juniorská soutěž je podle něj mnohem rychlejší, tvrdší... těžší je i najít ideální pozici pro střelbu. Přes to všechno v ní zaknihoval 22 branek.

Vztah ke sportu si Šimon vybudoval díky otci, který ho s sebou bral do Jihlavy na zápasy tamní Dukly. Bývalý vojenský klub a hokej proto zbožňuje. Jeho vzorem tak nemůže být nikdo jiný, než šikula z Edmontonu Connor McDavid. "Je až neuvěřitelný, co dokáže na hřišti vymyslet," usmívá se počátecký patriot, který florbal okusil poprvé na školním kroužku. "Hodně mě bavil, dokonce i učitel říkal, že mi celkem jde, tak jsem zajel do Pelhřimova, kde jsem začal hrát závodně. Za to všechno vděčím rodičům, kteří pro mě jezdí na tréninky a vozí na zápasy. Bez nich bych za Spartak nikdy nehrál," sklání se před jejich neutuchající podporou.

Jeho nejbližším florbalovým cílem zůstává vítězství ve 2. lize dorostenců, příští sezonu by pak rád okusil s áčkem Národní ligu. "S Vojtou Mozrem se o tom poslední dobou hodně bavíme, čímž na mě vytváří trošku tlak. Vůbec mi to ale nevadí. O místo se chci poprat a třeba si s ním zahrát v jedné lajně. To už ale koukám hodně dopředu. Hlavní pro mě je dodělat školu," zmiňuje svou prioritu budoucí kuchař, jehož majstrštykem je tradiční svíčková. "Vařit mě fakt hrozně baví. Tohle úterý jsme třeba s kamarádem vyhráli soutěž za předkrm. Připravovali jsme kuřecí játra s majoránkou a whisky, bramborovo křenovou pěnu a karamelizovaná jablka," uzavírá své povídání zajímavým úspěchem.

A ještě pro úplnost. Nedělní turnaj odstartují dorostenci proti záloze Třebíče (15:00, onlajn), druhou překážkou pak budou Okříšky (18:30, onlajn).


:: ZBYLÝ NEDĚLNÍ PROGRAM ::
O průběžné druhé místo v tabulce zabojují ženy. Ve Světlé se jim do cesty postaví hráčky Jindřichova Hradce (11:30) a Písku (13:30).
Hned dva týmy mladších žáků vyrazí na zkušenou do Jihlavy. Florbalovou radost začnou rozdávat v 9:30.
Stejný počet týmů vyšle do boje taky přípravka. Její domácí turnaj odstartuje v 9:00.

Další články z této kategorie
07.04.2022
Dorostenec Šimon Kysela: Dobře víme, že máme všechno ve svých rukou
Mladíky Spartaku čeká v neděli klíčový turnaj v Třebíči. Pokud se nechtějí spoléhat na souhru náhod, musí oba zápasy vyhrát. Proti domácí záloze a Okříškám by se to podařit mělo.
06.04.2020
Sezona dorostenců: začátek šel jako po másle, pak nastala konečně dřina
Vzhledem k délce sezony, obměny týmu a přihlášené soutěži, je těžké ročník objektivně zhodnotit. I přesto převažují hlavně pozitiva, i když makat je potřeba dál. A to i teď, v době koronavirové pandemie.
16.07.2019
Zhodnocení Pražských her 2019
Dorostenci na Pražských hrách 2019
1.S.K. P.E.M.A. Opava30
2.FBC Vikings Kopřivnice25
3.Torpedo Havířov25
4.Z.F.K. Petrovice20
5.Asper Šumperk18
6.Slovan Havířov17
7.1. FBK Sršni Rožnov15
8.Florbal Pelhřimov14
9.Snipers Třebíč14
10.FBC Hranice11
11.FBC Přerov9
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Muži
27.11.
17:00
Z.F.K. Petrovice
VS
Florbal Pelhřimov
03.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Vikings Kopřivnice
10.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. FBK Sršni Rožnov
17.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
07.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Slovan Havířov
Partneři