U17 - Dorostenky a st. žákyně
18.11.2018
autor: Neznámý uživatel

Kalich hořkosti

Nedělní turnaj dorostenek v Soběslavi 18.11.2018 se zapsal opravdu hořkým způsobem do našich pamětí. Co se vlastně v Soběslavi stalo?

V Soběslavi na nás čekali dva naši přímí soupeři o průběžné první místo - FBŠ Jihlava od 9:00 a Hippos Žďár nad Sázavou od 11:30.

Odjezd v neděli ráno nic moc v 7:00 při aktuální teplotě -5 oC. Hodinová cesta do Soběslavi proběhla bez problémů, šatna příjemně vytopená, což se o hale říci už nedalo. Příprava před zápasem probíhá standartně, největší vrásky mi kromě soupeřů působí povrch haly. Je to guma, která nejen že neklouže, ona spíše lepí. Ale soupeř na tom bude stejně.

FBŠ Jihlava

Před zápasem holkám říkám, že FBŠ doteď hrála v osmi jako my, takže by konečně mohli být síly vyrovnané. Můj předpoklad bere za své, Jihlava si na nás přivezla posily a tak jdeme opět proti přesile. Nicméně už ve 4. minutě jdeme do vedení po důrazu Sáry. Hra se pomalu srovnává, ale obrana funguje bezchybně a až do třetí třetiny nemá soupeř žádnou velkou šanci a my držíme jednogólový náskok. Bohužel na začátku třetí třetiny soupeř srovnává a začínáme od začátku. Hra je vyrovnaná a zápas se pomalu blíží ke konci hrací doby. Dvě minuty před koncem trefujeme tyčku, po které se míček prožene kolem brankové čáry, ale do brány bohužel nezpadne. Známé heslo "Nedáš, dostaneš" se dostavuje se vší krutostí, když 4 vteřiny před koncem Jihlava po velkém důrazu dává gól.
Když se na zápas podívám zpětně s odstupem několika hodin, tak za výkon nelze nic moc vyčítat. Samozřejmě škoda gólu před koncem, ale jinak obranu fungovala velmi dobře a taktice Jihlavy "Je nás víc, prostě je uštveme" odolávala velmi dobře i po fyzické stránce.

Holky jsou po zápase zlomené, poznaly právě krutou stránku sportu, v očích některých se lesknou slzy. Bohužel nikdo z nás v té chvíli nevěděl, že pohár hořkosti jsme ještě nedopili.

Hippos Žďár nad Sázavou

Ačkoliv jsem v pauze mezi zápasy dělal, co jsem mohl, abych holky zvednul, nepovedlo se. Katastrofální vstup zápasu zcela bez pohyvu a důrazu vyústil ve tři góly soupeře a jenom díky Štěpce v brance to nebylo horší. Celou dobu jsem se modlil, aby byla první třetina za námi, pokyny na střídačce nebo z ní prostě nezabíraly. O přestávce jsem se snažil holky probrat a povedlo se. Druhá třetina už výrazně lepší, hra se srovnala a daří se nám dát důležitý gól na 1:3. Ve třetí třetině dále pokračujeme v tlaku a srovnáváme na 3:3. Pak opět inkasujeme na 3:4, ale vzápětí srovnáváme na 4:4. V této chvíli přicházíme v obraně o Janu a hrajeme v sedmi, ale i tak na soupeře tlačíme. V duchu si říkám, že po špatném začátku by i remíza byla super, jenže v poslední minutě třetí třetiny dostáváme gól na 4:5, přesně 45 vteřin před koncem zápasu. Jelikož už mám timeout za sebou kvůli zranění Jany, není čas holkám poradit a ve zbývajícím čase se nám již nepodaří vyrovnat.

Tohle už nemůže být krutější. Prohrát oba zápasy o gól a to v posledních vteřinách zápasu. crying  Je pravda, že jsme si o to s Hipposem v první třetině přímo koledovali, na druhou stranu to po zvednutí ve zbyvajících třetinách bolí o to víc.

Nicméně na všem špatném je něco dobré. Umíme dotahovat, nezdáváme se, bojujeme. Dneska jsme dostali tvrdý políček, na druhou stranu jsme hráli s nejlepšími týmy ligy a rozhodně jsme jim nic zadarmo nedali. Vezeme sice 0 bodů, ale není to žádný výprask. Pořád hrajeme v katergorii dorostenek se staršími žákyněmi, pořád proti nám stojí i dva roky starší hráčky a ty nám také dělají největší problémy. To není žádná výmluva, jenom tím chci říci, že máme ještě minimálně rok či dva se dostat na úroveň našich dnešních soupeřů. Jsem přesvědčen, že v té době budeme ještě dál.

Holky, sport je někdy krutý. Možná dobře, že jsme si to vybrali v jeden den a věřím, že pohár jsme skutečně vypili až do dna. Jsme pořád jeden tým a dnes jsme jako jeden tým prohrály. Ale i přes to všechno si všechny zasloužíte pochvalu. Jely jste všechny (některé nachlazené či s jinými problémy), nevzdaly jste se a bojovaly jste jako tým. Někdy je třeba k vítězství i kousek štěstí a ten nám dnes asi chyběl.

Další turnaj nás čeká konečně doma a to 16.12.2018 v předvánočním čase. Pokud nás sledujete, přijďte nás osobně na zápasy podpořit, fandit nám a ukázat nám, že nejsme sami. smiley