Starší žáci
30.05.2019
autor: Jan Koten

Spartak na Mistrovství ČR 2019

Ve dnech 3. až 5. května se konalo Mistrovství ČR starších žáků ve Znojmě. Po dlouhých 14 letech se mezi elitu opět probojoval také Spartak Pelhřimov.

Družstvo ovládlo základní část Ligy Vysočiny a následné i kvalifikaci v Třebíči, kde vyhrálo všechna utkání a zaslouženě postoupilo na finálový turnaj. Už samotné rozlosování bylo pro Spartak zajímavé, kde do základní skupiny k Pelhřimovu byly nalosovány dva superligové týmy: Česká Lípa a Vítkovice. Turnaje se účastní dvanáct týmů, které v pátek odehrály utkání ve čtyřech základních skupinách.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Spartak Pelhřimov 13:2 textový online, video, fotografie
Těžký úvodní zápas s budoucím vítězem celého turnaje. Utkání nahoru dolu, kde Vítkovice nemilosrdně trestaly každou naší chybu. Efektivita v koncovce nás stála naději na lepší výsledek, soupeř střílel branky, zejména ve druhé polovině utkání, jak na běžícím páse. Cenná lekce pro Spartak. Dobrý pohyb soupeře, přesné nahrávky a hlavně střelba. Nesnažily jsme se proti soupeři takovému kalibru hrát beton jako některé družstva. Naopak jsme dost útočili a vytvořili si i dobré brankové příležitosti. Nedá se nic dělat, jdeme dál. Výsledek 13:2 pro Vítkovice. Soupeř ukázal svoji kvalitu a na jaké úrovni můžou být hráči této kategorie. Vítkovice celý turnaj ovládly se skórem 59:8. 
Teď na oběd ubytovat se a na večer hrrr na Lípu.


Spartak Pelhřimov - FBC Česká Lípa 8:3 textový online, video, fotografie
Ze začátku byla znát nervozita, promarněná první třetina a stav 1:3. Spousta střel do bloku, plus dobré zákroky brankáře. O přestávce jde znát, že kluci nejsou spokojeni s výsledkem a sami to chtějí změnit. Od prvního střídání ve druhé třetině Lípu jasně tlačíme. Prosazujeme se pouze jednou, ke konci. To nic nemění na tom, že stále dobře tlačíme soupeře. Každá lajna se snaží zaútočit a dát branku. Dobrý pohyb po hřišti. Přichází zasloužená odměna a vyrovnání, co víc spustí se střelecká kanonáda,. 6:0 ve třetí třetině - skvělé otočení zápasu. Konečný stav 8:3. Od druhé třetiny dobře odmakaný zápas. Naopak upozorňujeme na začátky utkání, které nám dělají problém celou sezónu. Konečné druhé místo ve skupině místo znamená, že nás čeká osmifinále, buď s Plzní nebo Hradcem Králové. První den končí jedeme zpět na hotel - večeře a odpočinek. Při večeři se dozvíme, že nás ráno čeká Plzeň.
rozhovor po utkání - video

Spartak Pelhřimov - FBŠ SLAVIA Plzeň 1:3 textový online, video, fotografie
Zápas o postup do čtvrtfinále. Naladěni předchozím vítězstvím je v týmu dobrá nálada, ale čeká nás těžký zápas s dobrým soupeřem. A zase ta koncovka. Od začátku se hraje zápas na horu dolů. Upozorňuji kluky, ať více drží balónek a nezbavují se ho moc lehce. Bohužel pro nás po dobrém začátku dostáváme první gól. Špatná efektivita v koncovce, střely do prvního hráče nás stáli zápas o čtvrtfinále. Ke konci při závěrečném tlaku dáváme gól skoro z půlky, tak málo stačí. Další akce končí buď v bloku nebo chytá brankář soupeře. Zbavujeme se rychle balónků a tím dáváme Plzni šanci na výhru. Konečně skóre 3:1 znamená, že Spartak bude hrát skupinu poražených. Po zápase je snad každý z nás zklamaný.

FBC Štíři Č. Budějovice - Spartak Pelhřimov 2:5 textový online, video, fotografie
Čeká nás regionální derby ze Štíry.. O to víc je velká touha tento tým porazit. Máme skvělý vstup do zápasu, pomáháme našemu brankářovi dobrými bloky - především Max, který je tento zápas skoro jako druhý gólman. Dostáváme se brzy do vedení dobrou akcí. Do druhé třetiny vstupujeme ze začátku dost opatrně a náhle prohráváme 2:1. To nás ale nesrazí a jedeme dál. Gól z půlky, je vyrovnáno. Máme velký tlak a znovu otáčíme skóre. Třetí třetina začíná opět dobře pro nás a kráčíme si pro další výhru. Ke konci mají Štíři závěrečný tlak, ale nakonec vyhráváme 5:2 a čeká nás utkání o konečné 9. místo.

Spartak Pelhřimov - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 3:4 pn textový online, video, fotografie
Od začátku utkání velice vyrovnaný zápas, kde rychle otevíráme skóre. Bohužel vedení dlouhou netrvá a Guliveři srovnávají. Rychlá hra soupeře nás dostává pod tlak. Těžíme z brejkových situací, bohužel bez gólového vyjádření. Naopak Brňané jdou do vedení po naší chybě v obraně, špatně pohlídaný hráč. Druhá třetina nám přinesla vyrovnání a pomalu se zlepšujeme. Ke konci jdeme do vedení. To ale dlouhou netrvá. Opět si totiž nepohlídáme hráče a po standardce nás Guliveři opět trestají. Třetí třetina je bez branek. Jde se do prodloužení, s tím s někteří kluci ještě nesetkali. Prodloužení nám nabízí spoustu dobrých akci, ale bohužel bez branky. Nájezdy jsou loterie naše dva mečboli jsme nezvládli využít a utkání končí 4:3 po nájezdech. Asi jeden z našich nejlepších utkání na turnaji i v sezóně. Krásný zápas, i když jsme samozřejmě zklamání. 


Turnaj končíme na konečném desátém místě se dvěma výhrami a dvěma prohrami a s jednou prohrou na nájezdy. Naše skóre na turnaji je 19:24.  Chtěl bych poděkovat všem klukům, Zrzimu za fandění, panu Šulcovi za spoustu fotek a rodičům za krásnou sezónu.

Kluci, makejte dál!

 

sestava
39 brankář Václavík Aleš
89 brankář Pavlas Sebastian

7 Koubský Adam
8 Papež Vojtěch
10 Mynařík Patrik
11 Sviták Martin
16 Bartoška Jiří
17 Jirků Matěj
20 Kysela Šimon
22 Matějů Jakub
34 Vlach Jiří
48 Jelínek David
66 Žluč Daniel
68 Zach Vojtěch
70 Výborný Ondřej
81 Škoda Maxmilián
88 Papež Vít
97 Kotrč Dominik
 
Realizační tým
Vojtěch Mozr - hlavní trenér
Jan Koten - vedoucí družstva
Jiří Bartoška - asistent
Pavel Ecler - kustod
Jan Zrzavý - fanklub


Český florbal
webová stránka MČR - výsledky a statistiky 
články z MČR
fotogalerie MČR

autor: Vojtěch Mozr, hlavní trenér starších žáků

Další články z této kategorie
06.10.2019
Starší žáci se vrací do 1. koše
Turnaj v daleké Bystřici nad Pernštejnem odstartovali starší žáci proti domácímu ASK.
30.05.2019
Spartak na Mistrovství ČR 2019
Ve dnech 3. až 5. května se konalo Mistrovství ČR starších žáků ve Znojmě. Po dlouhých 14 letech se mezi elitu opět probojoval také Spartak Pelhřimov.
02.05.2019
Sledujte Mistrovství ČR starších žáků
V pátek 3. května startuje ve Znojmě Mistrovství České republiky starších žáků.
1.TROOPERS15
2.Aligators Klobouky12
3.FBC Vikings Kopřivnice10
4.FbK Horní Suchá8
5.FBK Spartak Hluk6
6.Florbal Svitavy6
7.1. MVIL Ostrava6
8.FBC Hranice5
9.Snipers Třebíč5
10.1. FBK Rožnov5
11.Florbal Pelhřimov3
12.S.K. P.E.M.A. Opava0
Nejbližší utkání
Partneři