U15 - Starší žáci
05.05.2022
autor: Martin Tkadlec

Vojtěch Zach o hostování v Bulldogs: Musel jsem vystoupit ze své komfortní zóny

Talentovaný starší žák zabojuje ve své kategorii o titul republikového mistra. Jeho cesta za snem začne už zítra na zimáku v Novém Městě nad Metují.

Starší žáci Spartaku se na letošní republikové finále neprobojovali. Jeden pelhřimovský hráč se na turnaji přesto objeví. Čtrnáctiletý útočník Vojtěch Zach do něj naskočí v dresu brněnských Buldoků, kde od půlky února hostuje. A nevede si vůbec špatně, v osmi zápasech si do statistik zapsal pěkných jedenáct kanadských bodů.

"Nechci, aby to vyznělo nějak namyšleně, ale na republiku jedeme s cílem vyhrát. Celý měsíc se na turnaj poctivě připravujeme, tak bychom to rádi zúročili. V Brně máme super partu, kluci mě perfektně přijali mezi sebe, jsou v pohodě, nikdo si na nic nehraje... navíc máme skvělý rodičovský fanklub, k tomu výborné podmínky. Vůbec nic mi nechybí," říká šikovný florbalista, který může už ve skupině pomstít své pelhřimovské kamarády. Buldoci se v ní totiž potkají s Bystřicí, která Spartakovce vyřadila v kvalifikaci.

"Určitě jim budu chtít nějaký ten gól dát. Klíčové utkaní ale bude to se Spartou, která je podle mě dalším favoritem na titul. Vítěz skupiny jde přímo do čtvrtfinále, takže ho budeme chtít zvládnout. Jednozápasový odpočinek přijde vždycky vhod," usmívá se mladý křídelník, který díky hostování v Brně rychle přivykl samostatnosti. Naučil se pracovat s časem a získal zkušenosti k nezaplacení.

"Musel jsem vystoupit ze své komfortní zóny a začít fungovat sám za sebe. Už to není tak, že jsem za dvě minuty v hale, ale pěkně si zjistit autobusy, koupit lístek, nějak se do Brna dopravit, tam se zorientovat... rozhodně si ale nestěžuju, hodně mi to dalo. Navíc jsem získal spoustu nových kamarádů. Někteří z nich u nás už dokonce spali, takže je to celkově dobré," těší kmenového hráče Spartaku.

Jeho život ale nenaplňuje jen florbal a škola. V covidové době si třeba pořídil boxovací pytel, aby nevypadl ze cviku. "Bojovník ze mě ale určitě nebude. Pytel se pořizoval spíš na vyblbnutí, abychom s bráchou nezakrněli a něco dělali. MMA mám nicméně rád, hodně sleduju Oktagon a Karlose Vémolu, který je mým vzorem. Alespoň, co se přístupu ke sportu týče. Stejně tak florbalista Jirka Curney - za mě nejlepší hráč, co kdy v Čechách byl. Akorát mě trošku mrzí ten jeho přestup do Sparty," mračí se student pelhřimovského gymnázia, který by se rád podíval taky na dětskou olympiádu a závěrečný Kemp talentované mládeže, kde východní část vyzve tu západní.

"Taťka mě ještě tlačí do toho, abych přemýšlel o Erasmu, kde bych studium spojit s hraním florbalu. Třeba v nějaké severské zemi, nebo Švýcarsku. To by byla určitě další obrovská zkušenost. Teď chci zůstat každopádně v Pelhřimově, hrát dorosteneckou a juniorskou ligu a kdyby byla možnost, zase si vyzkoušet pár zápasů v nějakém českém TOP týmu," vyslovuje své přání a na závěr přidává poděkování. "Jedno patří určitě klubu, že mi umožnil zahrát si jinde, a to druhé rodině, která mě bezmezně podporuje. Třeba mamka se mnou odjezdila většinu turnajů," smeká před její obětavostí.

MČR starších žáků začíná v Novém Městě nad Metují už zítra dopoledne a sledovat ho můžete onlajn.

Další články z této kategorie
05.05.2022
Vojtěch Zach o hostování v Bulldogs: Musel jsem vystoupit ze své komfortní zóny
Talentovaný starší žák zabojuje ve své kategorii o titul republikového mistra. Jeho cesta za snem začne už zítra na zimáku v Novém Městě nad Metují.
01.04.2022
Historie kategorie starších žáků ve Spartaku Pelhřimov
Přinášíme vám kompletní historii kategorie starších žáků v oddílu florbalu Spartak Pelhřimov.
31.03.2022
Trenér starších žáků Mozr: Za sezonu si zápasy navíc zasloužíme
Cesta na MČR starších žáků je letos mimořádně klikatá. Na závěrečný turnaj se podívá pouze vítěz regionu 5. Pelhřimovský lodivod přesto věří, že se to jeho svěřencům podaří.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.Florbal Znojmo B0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři