U13 - Elévky a ml. žákyně
10.12.2017

Ledečské ostré drápy

Dne 10.12.2017 zavítaly holky na svůj poslední turnaj v roce 2017 a to do Ledče nad Sázavou. Čekal je souboj s kočkami s nabroušenými drápy - Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou Lvice a Tygřice.

Skoro se mi se chce jen stručně napsat, že turnaj probíhal podle stejného scénáře, jako poslední dva turnaje. To znamená, že jsme měli vlažný vstup do utkání. První třetina byla od nás hrána 50% výkonu, druhá na 75% a teprve poslední na 100%. Tomu také odpovídají jednotlivé třetiny 0:0, 1:0, 2:0. Zápas jsme zaslouženě vyhráli, ale bohužel ne plné nasazení od začátku nás sráží do nejistoty o výsledek prakticky až do konce zápasu a bere nám síly. I když jsme Lvice na první pohled jednoznačně porazili, ve skutečnosti soupeř hrál velmi dobře a naši hru měl dobře přečtenou.

Druhý zápas to jenom potvrdil. Tygřice pevně zaťaly drápy a od začátku nebylo znát, že hrajeme s posledním týmem tabulky. Naopak, soupeř svým důrazem a pohybem elimininoval naše zakládání útoku. I když toto jsme přesně očekávali a v šatně jsme se na to připravovali, nedokázali jsme naši taktiku přenést na hřiště. Polemizovat o tom, že soupeři pomohli hodně dva šťastné góly (druhý a třetí) nemá cenu, neboť k situacím, ze kterých padly, nemělo vůbec dojít. Poté soupeř chytře kontroloval hru, dobře bránil a hrozil z nebezpečných brejků, čímž nám nedal možnost uklidnit hru a přejít do tlaku. Tygřice zaslouženě vyhráli 3:0 po třetinách 1:0, 2:0, 0:0 a dali nám tvrdou lekci.

Tak skončil poslední turnaj v roce 2017 a první polovina sezóny. Její zhodnocení? I přes dnešní ne zcela optimální výkon lze jednoznačně říci, že holky se hodně zlepšily a žádný tým v lize si před nimi nemůže být jist vítězstvím. Konec konců třetí místo v tabulce je toho důkazem.

Na závěr bych Vás chtěl pozvat na dva přátelské zápasy, které holky odehrají před dalším turnajem. První hrají 22.12. 2017 od 18:00 proti FBŠ Jihlava a druhý 6.1.2018 od 17:00 Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Oba zápasy jsou koncipiovány před zápasy Mužů A, takže přijďte fandit o něco dřív. Hraje se jako vždy v hale 4. Základní školy Pelhřimově.