U13 - Elévky a ml. žákyně
29.10.2017

Turnaj Starší žákyně 29.10.2017

Dne 29.10.2017 sehrály holky svůj druhý turnaj v sezóně 2017/2018. A lze hned na úvod říci, že to byl turnaj povedený.

Turnaj se skládal ze dvou zápasů a to proti týmu Meťák České Budějovice a a proti SK Jihlava, kterému bylo co vracet, neboť stál za naší první prohrou této sezóny na minulém turnaji.

První zápas proti Meťáku skončil výsledkem 2:3. Opět se projevila naše slabina a to nástup do utkání, neboť první třetinu jsme se jen bránili tlaku soupeře a bylo velkým štěstím, že jsme inkasovali jenom jednu branku. Ve druhé třetině se již hra srovnala, ale soupeř dokázal využít svoji jedinou šanci a odskočit na rozdíl dvou gólů. V poslední třetině se naopak projevila naše silná stránka a to bojovnost a odhodlání. Soupeře jsme již přehrávali a povedlo se dvě a půl minuty před koncem srovnat na 2:2. Pak jsme bohužel dovolili soupeři jedinou větší chybou v třetině strhnout vítezství na jeho stranu.

Druhý zápas proti SK Jihlava už probíhal podle jiného scénáře, i když ne bez nervů. :-) Od první vteřiny byly holky jasně lepší a neovlivnilo to ani vyloučení naší hráčky 2 minuty. Naopak, v oslabení jsme dali první gól. Pak jsme dovolili soupeři dvě šance a on je na 100% využil. Opět jsme prohrávali, ale o to víc začali holky bojovat. Soupeře jsme zatlačili do obrany, dokonce si musel vzít v půlce druhé třetiny timeout, aby dokázal vystřídat a uklidnit hru. Nicméně holky pokračovali dál v tlaku a nakonec dvěmi góly utkání otočili a zaslouženě zvítězili 3:2.

Holky, děkuji za odvedený výkon celému týmu od brankáře až po poslední hráčku, byli jste opravdu tým.