28.10.2022
autor: Neznámý uživatel

Pelhřimov proti Bohemians s rekordní diváckou návštěvou

V rámci 5. kola Poháru Českého florbalu přivítal Pelhřimov na domácí palubovce ZŠ Osvobození superligový tým Fbš Bohemians. Na utkání zavítaly neuvěřitelné čtyři stovky diváků.

Svátek florbalu v Pelhřimově se vším, co k němu může patřit. Venkovní video projekcí a mini hřištěm počínaje, přes propagaci na sociálních sítích i v místních médiích, navýšení kapacity haly o dalších víc než 100 míst, nástup s hráči kategorie přípravek, kteří si zahráli i o první přestávce před zaplněnou halou, soutěže pro diváky, podpisové akce hráčů soupeře včetně reprezentantů, samozřejmostí byla tleskadla, úvodní video show, až po gól domácích v poslední vteřině utkání, který orámoval neuvěřitelnou atmosféru v hale po celou dobu zápasu.

Utkání samotné nabídlo jasnou herní převahu superligového soupeře, který se s dalšími třemi týmy dělí před reprezentační pauzou o druhou příčku v nejvyšší české soutěži. Rozdíl skóre soupeř postupně navyšoval, většinou kombinacemi za již bezmocného, jinak výborně chytajícího Libora Domkáře, na kterého šlo více než šest desítek střel. Pelhřimov se postupně dokázal vyrovnávat s řadou věcí, zejména zlepšil hru v obranném systému. Na mnoha hráčích byla znát nervozita i nezkušenost z tak těžkých utkání. Velký problém dělalo i aktivní a účelné napadání soupeře. Pelhřimov hrozil z rychlých brejků, kde stejně jako v lize hodně narážel na nepřesnost a někdy i na nekvalitní zakončení. Odměnou jak pro Spartak, tak pro diváky bylo v samém závěru utkání nejen ubráněné oslabení 3 na 5, ale také zaznamenání čestného gólového úspěch v podobě branky Víti Papeže za asistence kapitána Jana Knězů. To už byl v pelhřimovské brance juniorský brankář Aleš Václavík.

Cesta letošním pohárem pro Spartak končí. Stal se nejúspěšnějším týmem Kraje Vysočina v podobě utkání o osmifinálovou účast s bilancí 7 výher a jediné porážky. Bohemians vyzvou v souboji o čtvrtfinále superligovou Českou Lípu. Finále pohárové soutěže se koná v Brně v úterý 13. ledna. Nyní se již fanoušci florbalu mohou těšit na Mistrovství světa, které od 5. listopadu hostí Švýcarsko. Pelhřimov čeká v neděli ligové derby Vysočiny v Třebíči a doma se přestaví  opět v sobotu 5. listopadu, kdy od 19.00 hod přivítá ostravský MVIL.


Poděkování patří divákům za perfektní sportovní atmosféru během celého utkání, dále pořadatelům a dalším lidem, kteří se podíleli na přípravě i organizaci akce samotné a vedení ZŠ Osvobození za vstřícnost a pomoc. Poděkování patří i soupeři za samotné utkání, i za pomoc s jeho propagací i za účast na pozápasovém společném focení a autogramiádě svých hráčů včetně těch, kteří do utkání přímo nezasáhli. Filip Forman byl pro fanoušky k dispozici i o přestávkách, čehož využili a jeho podpisy se objevily nejen na hráčských kartičkách, ale i na všem, co měli diváci nejen po ruce. Kdo z vás má podepsané od dvojnásobného juniorského mistra světa třeba boty?

Věříme, že i v dalších letech dokážeme do Pelhřimova přivést v rámci pohárové soutěže TOP týmy a divákům připravit obdobný zážitek, jak tento říjnový čtvrtek a třeba i atakovat nový divácký rekord pelhřimovského haly, v podobě 417 přítomných fanoušků.


Utkání: 
Spartak Pelhřimov - FbŠ Bohemians 1:13 
branky: 60. Vít Papež - 4. Jaroslav Petrák, 8. Vojtěch Zezulka, 10. Pavel Čihák, 20. Tomáš Trnka, 21. Ondřej Kawulok, 24. Patrik Šebek, 30. Patrik Rozkovec, 39. Šimon Batkovič, 41. Karel Petrák, 45. Pavel Čihák, 46. Vojtěch Bílek, 47. Šimon Batkovič, 52. Tomáš Trnka; rozhodčí: Patrik Plocha - David Staněk; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 417; zásahy brankářů: Libor Domkář 48, Aleš Václavík 1 - Šimon Melega 10; po třetinách: 0:4, 0:4, 1:5 
odkazy: textový online a podrobné statistikyfotografie z utkánívideo přenosvideo reportáž

související články

Pohár: představeni FbŠ Bohemians
Pohár: síla základních skupin
Historie účinkování Spartaku v poháru

 

 
 
Další články z této kategorie
23.04.2024
Shrnutí předposledního ligového víkendu
Konec sezóny klepe na dveře. Junioři byli na posledním turnaji stoprocentní stejně jako doma béčko. Ženy si z Tábora odvezly jednu výhru a konečné čtvrté místo.
18.04.2024
Blížíme se do finále…
Před námi je předposlední herní víkend. Po víkendu končí ligová sezóna jak ženám a juniorům, tak i mladším žákům a přípravkám. Béčko doma začíná nadstavbu! Sezóna se nám sice blíží ke konci, ale tréninky dál pokračují dle členské.
10.04.2024
Sezóna se pomalu blíží ke konci
Ženy odehrály v sobotu doma předposlední turnaj. Dorostenkám a starším žákům skončila tento víkend sezóna.
Nejbližší utkání
Partneři