04.09.2022

Spartak si v Poháru poradil s Litomyšlí

Pelhřimov ve třetím kole Poháru Českého florbalu narazil na divizní Litomyšl. Po jasné výhře postupuje dále.

FLORBAL LITOMYŠL vs. Spartak Pelhřimov 3:9 (2:4, 0:4,1:1) online, statistiky
utkání 3. kola Poháru Českého florbalu
​neděle 4. září 2022, od 16:00 hod, MSH Litomyšl

Pelhřimov se utkal s divizním soupeřem z Litomyšle. Litomyšl ovládla svoji základní skupinu 1. kola Poháru a stejně jako Pelhřimov před domácími diváky neztratila jediný bod. Ve druhém kole přešla přes ambiciózního nováčka Divize, tým Skutče, který vyprovodila výsledkem 11:1. Pelhřimov ze druhého kola postoupil přes exdivizní Kaplici po vítězství 10:3.

Oba týmy berou pohár jako přípravu na ligová utkání o čemž svědčí i zapojení velkého množství hráčů včetně nových juniorů, kteří v loňské sezóně působili ještě v dorostenecké kategorii. A v obou týmech se i tito mladí hráči dokázali v dosavadních pohárových utkáních prosadit.

Hodnocení utkání

Hned po úvodním buly šel Spartak do vedení, soupeř dokázal srovnat, když Pelhřimov zapomněl na volného hráče před brankou, což se v úvodní třetině stalo ještě několikrát, Litomyšl tyto chyby už nepotrestala. Pelhřimov se následně dostal do dvoubrankového vedení. Zajímavý moment přišel před standardní situací před naší brankou, kdy soupeř minimálně dvě minuty střídal brankáře (i když měl náhradního) a situaci "využil" pro přípravu nejen volného úderu, ale i na poradu týmu. Došlo ke snížení na rozdíl jediné branky. Příprava na utkání velela nevěnovat pozornost těmto a podobným „věcem“ a odpovědí bylo opětovné navýšení náskoku na dvě branky.

Také vstup do druhé třetiny se Spartaku povedl. Dvě branky v oslabení a následné využití přesilovky 5 na 3 zajistilo rozhodující náskok, který se ještě díky aktivní hře a přesnému zakončení podařilo navýšit. Pozitivem bylo i neinkasování další branky, která by Litomyšli mohla ještě dostat do utkání. Ve třetí třetině přišly tři úkoly: nedostat gól, přidat alespoň dva a nezranit se. I přes aktivní hru a takticky zvládnutou třetinu se ani jeden cíl nepodařilo splnit. Nejvíce mrzí zranění Holiho, snad bude vše v pořádku. Držíme palce. V útoku už Spartak řadu akcí hodně přehrával, stále více střel končilo mimo branku i mimo hřiště. Snížení Litomyšle na 9:3 bylo spíše z těch šťastnějších, přesto i této brnce šlo určitě zabránit.

Vyjádření trenéra Jana Kotena: "V utkání jsme byli aktivnějším týmem, které měl hru téměř po celé utkání pod kontrolou. Rozhodl úvod druhé třetiny, kdy jsme si vybudovali rozhodující náskok nejprve při oslabení a i v následné přesilovce. Závěrečná třetina už se spíš dohrávala, mrzí nás zranění Holiho. Soupeři děkujeme za utkání a přejeme úspěšnou ligovou sezónu."

Vzájemná bilance po nedělním utkání

Spartak Pelhřimov vs. FLORBAL LITOMYŠL
​4 utkání: 3 výhry, 1 remíza, 0 proher při skóre 33:16

Jak dále v Poháru

Spartak postupuje do čtvrtého kola, ve kterém bude zajíždět k dalšíi divoznímu týmu, Fbc Starkonice. Se Strakonicemi se Spartak letos utkal již dvakrát - v Memoriálu Petra Adlera (remíza 2:2) a v úvodním turnajovém kole Poháru (výhra 4:2). Termín utkání stanovuje pořadatel a musí se odehrát do 28. září 2022. Vítěz přivítá na domácí palubovec superligové Bohemians včele s dvojnásobným juniorským mistrem světa a českým reprezentantem Filipem Formanem.