01.09.2019

20 let florbalu - turnaj veteránů

V sobotu 31. srpna 2019 hostila tělocvična ZŠ Osvobození turnaj veteránských týmů u příležitosti oslav 20 let florbalu v Pelhřimově.

Čtyři týmy se utkaly systémem každý s každým, následovalo utkání o bronzové medaile a celý turnaj vyvrcholil finálovým soubojem. Spartak Pelhřimov měl na turnaji dva týmy, pozvání přijala stará garda SVP Trojan Jihlava a také veteránský tým slovenského klubu Žatva 90 s partnerského Dolnýho Kubína.

Ve dvou úvodních utkáních turnaje byly úspěšné oba týmy pořádajícího Spartaku. BLUE si poradili s Jihlavou 4:2, YELLOW zvítězil nad Dolným Kubínem 7:5. Po slavnostním zahájení přišlo na řadu pelhřimovské derby, kde jasně 8:2 zvítězil tým BLUE. Jihlava těsně 2:1 porazila Žatvu 90. Následovala pauza na oběd a poslední dvě utkání v základní skupině určila složení utkání o konečné umístění. BLUE porazili Slováky 3:1 a v „semifinále“ vyhrála Jihlava nad YELLOW 5:2.

V souboji o třetí místo vedli YELLOW 3:1, jenže Dolný Kubín šesti brankami v řadě utkání otočil. Pelhřimov sice mohutně dotahoval, ale nakonec prohrál 6:7. Ve finále potvrdili roly favoritů BLUE, kteří ovšem velice těsně porazili Jihlavu 3:2. Celkem jsme tedy v osmi utkáních turnaje viděli 60 branek. Nejproduktivnějšími týmy byly domácí, kteří nastříleli 18, respketive 17 branek v průběhu svých 4 utkání.

Na tomto místě chceme poděkovat všem účastníkům, skvělým divákům, pořadatelům a rozhodčím. Děkujeme také městu Pelhřimov za podporu a panu starostovi Ladislavu Medovi a paní radní Ivaně Kociánové za účast na slavnostním zakončení turnaje a za předání pohárů a medailí jeho účastníkům.

Konečné pořadí turnaje:

1. Spartak Pelhřimov BLUE

2. SVP Trojan Jihlava

3. Žatva 90 Dolný Kubín

4. Spartak Pelhřimov YELLOW

Fotografie z turnaje od pana Jaroslava Šulce. Dělujeme.

sestava Spartak Pelhřimov BLUE: Martin Domanský, Martin Kos, Jiří Jirků, Jiří Žák, Martin Tkadlec, Lukáš Brychca, Vojtěch Rejzek a Petr Zajíček st.
sestava Spartak Pelhřimov YELLOW: Vlastimil Zápotočný, Petr Prášil, Libor Štěcha, Jan Koten, (Ladislav Běhounek a Vojtěch Mozr), Petr Poduška, Jan Kučera a Jiří Kučera
rozhodčí: Petr Zajíček ml. a Dan Kalina

JEDEN TÝM - JEDEN CÍL

Články k oslavám 20 let florbalu v Pelhřimově: