2009 - slavíme 10 let
24.09.2009

Slavíme 10 let florbalu v Pelhřimově - hláška desetiletí

Bez hlášek by to nešlo. Dám sem několik z našeho archívu. Na konci jsou i některé ICQ statuty a vybrané omluvy z tréninků. Bude nej některá z těchto nebo přijdeme ještě na nějakou lepší?
  • příhoda asistenta trenéra z Přerova: ... "Přišla sametová revoluce. Otevřeli se hranice a tak volala mi manželka, že pojedeme do Paříže. A já na to: Co bych doprdele dělal v Paříži, když jsem ještě nebyl v Pelhřimově! A pak se se mnou rozvedla.“
  • Laponské přísloví: IN VITU VERITAS. Volně přeloženo: Noviny nelžou. Tady bude asi nutné dovysvětlení. Tedy jde o úpravu latinského přísloví, že ve víně je pravda. V Pelhřimovském deníku pracoval v pozici nejen sportovního redaktora Michal Vítů. Jenže slovo VITU znamená ve finštině to co v Čechách označujeme kosočtvercem. A teď si to přeložte znovu.
  • Něco pro znalce historie "Copak Armstrong, to byl trumpetista, a ještě byl první na měsíci a navíc byl ještě černoch"
  • Na hřišti chybí míček. Rozhodčí o něj požádá lidi u stolku: „Tu máš, slávisto“ - a od stolku letí na hřiště červenobílý míček
  • A typicky český černý humor Jak pak, že se v nejmenované vesnici vypořádávají s přemnožením koček? „Normálně vezmeš koťátko za ocásek a hlavičkou křup přes rantl studny. A je to.“
  • Fonetická hláška "Jiuka Kueua, Ája Kueua, to je ale pěkný páuek.

Hlášky od brankářů

• SMS zpráva, kterou dostal Kája Lisa od jednoho našeho nejmenovaného brankáře: „Jestli nemáš moje číslo, tak mě dvakrát prozvoň, ať ti ho můžu poslat“
  • V pořadu Branky, body, vteřiny běží zpráva, že naši volejbalisti prohráli 0:3. A na to brankář reaguje: „To je tím, že mají špatnýho golmana.“
  • Přišel jednoho dne jeden náš hráč do šatny, že úspěšně dokončil Vysokou školu ekonomickou. A samozřejmě že brankář okamžitě reaguje: "Ty jsi inženýr, takže právník!"

Smeče. Tedy hláška na hlášku:

• Přiznání: „Chlapi, já už vůbec nepiju!“ -> „No jasně, od tý doby, co vynalezli kýbl, tak přímo chlastáš“
  • Na omluvu, proč nemůže hráč na turnaj: "Když já mám doma malý děti." -> "Tak proč si děláš malý, udělej si rovnou velký"
  • "Dobrou chuť" -> "My se najíme i bez tvejch blbejch keců."
  • V baru jsem sledovali finále florbalového Poháru mistrů. Už notně podnapilý host: - „To je dobrej sport, na to se napiju. Tak chlapi na zdraví.“ Načež se od stolu ozve: „Tak na to vaše, svoje si kurvit nebudeme.“
  • "Pane, mohl by jste si prosím dát ty nohy ze stolu dolů. Ostatním hostům by to mohlo vadit.“ - „Tak ať jdou jinam, když jim to vadí."

Restaurační hlášky

• „Dám si hranolky“ - „A s čím?“ - „No se smažákem."
  • „Pane vrchní, máte tady dříví?“ „Proč?“ „Že bychom si stloukli čekárnu.“
  • „Čtyři fernety bez přešlapu a měl jsem jí jak prase cvičky“
  • „Chlastá jak zavalenej horník.“
  • „Ať se radši stará o sebe a trefí se s tou vidličkou do huby.“
  • „Chrt se vožral jako doga“
  • „Jsem narvanej jak autobus ve tři“

… a máme tu i lidová moudra:

• "Vždycky, když se ráno probudím s ponožkami na nohou, tak měl bolí hlava."
  • „1 hodina spánku před půlnocí jsou jako 2 hodiny po půlnoci.“
  • „Po třech prohranejch zápasech za sebou si naštavnej. Pak už si zvykneš.“

​Hlášky hráčů z Prague Games:

• „Hlídejte si peněženky, rómští spoluobčané jsou taky ve střehu.“
  • „Tady je těch cizinců jak psů, a že těch tu teda v Praze je.“

Statuty ICQ:

• Co z toho, že zítra bude líp, když vždy, když se ráno vzbudím, je dnes.
  • Být debilem je těžké, konkurence je velká.
  • Sem jedničkář a žiju u moře na Šumavě.
  • Potrava: hltám gazelí bránice.

Omluvy z tréninků:

• Sorry, já jsem zaspal.
  • Asi nestihnu trenál. Jsem totiž mimo.
  • Stavíme komín.
  • Stěhujeme se.
  • Musím hlídat sousedovi psa.
  • Ranní nevolnost.
  • Já bych dneska i šel, ale nemůžu ani chodit.
  • Teď jsem zjistil, že musím na dovolenou.

Odkazy na další články k 10. výročí klubu
Přehled výročí