2009 - slavíme 10 let
09.09.2009

Slavíme 10 let florbalu v Pelhřimově - 1. ligové utkání

První oficiální utkání odehrál Spartak Pelhřimov v sobotu 25. září roku 1999 v Příbrami. Legendami opředený zápas s Kaplicí skončil remízou 2:2.

Už samotná cesta do Příbrami znamenala neuvěřitelné dobrodružství. Dvanáct hráčů totiž vyrazilo ve dvou autech a na jednom motocyklu. Počasí zrovna nepřálo, takže cestovatelé na jednostopém vozidlu se museli na místě určení notnou chvilku rozehřívat na provozní teplotu.

Kaplice tehdy sestoupila z důvodu otevření regionálních soutěží z druhé ligy a už rozcvičení vypovídalo cosi o tom, že už má něco za sebou. Míčky, rozchytání brankáře, nějaká ta cvičení. A co my?

Nejprve vůbec rozdělení postů stylem: „Ty jsi hrál někdy hokej na obraně, tak půjdeš do obrany.“ „Já chci dávat goly, tak jdu do útoku.“ A podobně. Se třemi míčky na rozcvičení se toho moc dělat nedá, takže začala oblíbená bitva všichni proti všem doplněná o hru tref si svého spoluhráče.

A v 11:30 hod v sobotu 25. září 1999 to začalo. Vedení se ujala po využité přesilovce Kaplice, ale ve 34. minutě Martin Piller dal po asistenci Karla Lisy vyrovnávací branku na 1:1, která byla vůbec první v historii Spartaku. Když 5 minut na to strhl vedení také v přesilovce na naši stranu kapitán Libor Štěcha po přihrávce Luďka Charouzka, zdálo se být rozhodnuto. Jenže pak přišlo tisíckrát diskutované: Kdo nepodržel míček v rohu? (asi Kájínek). Kdo vyskočil v našem brankovišti? (asi Libůr). Kdo nepokryl volný úder? (po dvou letech se přiznal Blondák). A 23 sekund do konce bylo vyrovnáno.

Druhý soupeř, UNIOS Český Krumlov, na turnaj nedorazil a celý pelhřimovský konvoj se mohl vydat se ziskem 1 bodu na cestu zpět, kde padla hláška o tom, že „benzínu v motorce je vždycky dost“. To, že nebylo, se zjistilo více než dva kilometry před benzínkou. A tak místo koňských sil nastoupila hrubá lidská.

Sestava: Brankář: Drahoslav „dráža“ David Obránci: Libor „libůr“ Štěcha, Jirka „blondák“ Březina, Honza „kočka“ Koten, Ondřej Michalčík Útočnici: Martin „pillík“ Piller, Gusta „guta“ Charouzek, Vlasta „vlaza“ Zápotočný, Luděk „ludvík“ Charouzek, Jiří „kuča“ Kučera, Karel „kájínek“ Lisa a Petr „hrnča“ Hrnčíř

branky: 34. Piller (Lisa), 39. Štěcha (Charouzek L.) vyloučení: 1:3 (Koten - hra hlavou) využití: 1:1; oslabení: 0:0; rozhodčí: Talpa, Březina;

sobota 25. 9. 1999

Odkazy na další články k 10. výročí klubu