12.11.2017
autor: Jan Knězů

3 body z Ledče a domácí reparát s Dračicemi

Další měsíc přinesl další dva turnaje 2. ligy žen, ve kterých byly pelhřimovské florbalistky úspěšné jen napůl.

Za 6. kolem odcestovaly ženy 22. října do Ledče nad Sázavou, kde je čekaly tradiční a dobře známé soupeřky FBC Štíři Č. Budějovice a FBC Sokol Písek. Proti Štírkám pelhřimovské hráčky nedopustily žádné drama. Soustředěným, týmovým, bojovným výkonem dovedly po gólech Sůvové (#14) a Němcové P. (#9) zápas k vítězství 3:1.  Do druhého utkání vstoupily také úspěšně – premiérovým gólem dorostenky Vytiskové (#15) ve 4. minutě první třetiny. Písecké hráčky ale zvládly velmi brzy odpovědět a utkání bylo znovu vyrovnané – alespoň co se výsledků týče. V 6. minutě šel Spartak znovu, a v tomto utkání již naposled, do vedení po gólu Hubatové (#17). Tím byl učiněn poslední pelhřimovský zápis do tohoto utkání, hráčky se nechaly strhnout zběsilou hrou soupeře, zapomněly na vše, co bylo řečeno v šatně, a zbytek utkání strávily zmateným pobíháním za protihráčkami. Neproměněná přesilovka, nájezd a vlastní gól v síti již jen dokreslily konečný výsledek 2:6.

Na domácí turnaj fanouškům los připravil slibnou podívanou. V dopoledním utkání pelhřimovské čekal soupeř z Týna nad Vltavou, který jim v prvním vzájemném zápase udělil lekci snad úplně ze všeho. Rozkaz zněl jasně, napravit si reputaci a předvést divákům poctivý bojovný výkon. Fanoušci mohli být spokojeni, utkání mělo vše, co mělo mít – mnoho gólů, náboj.. po první třetině se však zvrhlo spíše v lovení bobříka odvahy. Hvězdou utkání se stala Němcová P. (#9), která svými pěti góly rozhodla o tom, že si Pelhřimov na konci připsal tři body za výhru 8:6. V odpoledním utkání proti TJ Centropen Dačice se znovu projevilo prokletí druhých zápasů, ztěžkly nohy a docházel dech. Ani góly obou Němcových (#16, #9) nepřebily školácké chyby v obraně a zápas po závěrečném hvizdu rozhodčích skončil 2:3.

Domácí turnaj byl ale skvělým zážitkem zejména díky kulise, kterou nám vytvořili naši fanoušci včetně parťáků dorostenců, DĚKUJEME!!