04.02.2018

Jak se daří ženám?

O pelhřimovských ženách jste naposledy četli v listopadu loňského roku. Od té doby se výsledky vyvíjely v stále stejném rytmu. Skvělé výkony se střídaly s momenty, kdy si trenér Knězů mladší mohl vlasy vyrvat a nohy ušoupat, a nic to nebylo platné.

Za zmínku od té doby stojí další skalp úřadujícího lídra tabulky - týnských dračic. V soušasné době se Spartak Pelhřimov nachází na třetím místě tabulky 2. ligy žen s těsným jednobodovým náskokem před TJ Centropen Dačice.

Tento víkend, po dlouhé době bez trenérského dohledu,  odcestovaly ženy do Ledče nad Sázavou, kde je čekal souboj s budějckými štírkami a florbalistkami z Písku.  Štírky na severozápad Vysočiny dorazily v počtu sedmi statečných a za jejich statečný výkon jim patří můj obdiv. Ačkoliv se florbalistky v modrožlutém dostaly do vedení už v první minutě zápasu, do druhé třetiny se vstupovalo za stavu 2:1 pro štírky. V tomto dějství již došlo jen na neproměněný nájezd pelhřimovských a precizní obranu soupeře, která i přes modrožlutou ostrostřelbu udržela hubené vedení. V první půlminutě poslední části vlévá Spartaku sílu do žil Sůvová #14 a v deváté minutě překlápí vedení na stranu Pelhřimova Opicová #12. Oběma ke gólu pomohla Němcová mladší, vyšší #9.

Po krátké pauze vletěly pelhřimačky do zápasu s rivalkami z FBC Sokol Písek. Vletěly… historie se opakovala a až do první poloviny první třetiny zůstal Spartak ukolébán píseckou hrou. Ve 13. minutě to byla znovu Sůvová #14, která Pelhřimov nakopla k lepšímu výkonu. Zlepšila se rozehrávka, bojovnost, dokonce i střely trefovaly píseckou bránu. Pelhřimovská kapitánka se pak s Němcovou #9 podělila o zbývající góly a po závěrečném hvizdu mohl Pelhřimov společně s fanoušky slavit další tři body za vítězství 5:2. Právě fanouškům patří naše obrovské díky. Sjezdili s námi  zatím všechny zápasy a neúnavně nás podporují i tehdy, kdy bychom se samy někdy radši neviděly.