08.04.2019

Ženy dvě kola před koncem sezóny získaly první místo!

Třetí sezóna staronového ženského družstva spěje ke zdárnému konci!

K zisku prvního místa stačil našim ženám před výjezdem do Týna nad Vltavou jeden bod. Jasný úkol se však nerodil lehce. V prvním zápase jsme narazily na nepříjemného soupeře z SK Jihlava, se kterým jsme v posledním souboji remizovaly 3:3 a nedělní výsledek skončil stejným poměrem, za nějž po našem výkonu, si myslím, můžeme být hodně rády. Do vedení šlo SK Jihlava po proměněné standartce. Po necelých 6 minutách razantně odpověděla Nella Snížková, když si pohrála s gólmankou soupeře. O další minutu později bylo na naší straně ještě veseleji, když Peťa Němcová využila zmatku jihlavských hráček a přesně mířenou střelou nás poslala do vedení. Do druhé třetiny jsme šly za stavu 2:1. Nic však netrvá věčně a hned ve 35. minutě srovnalo SK dělovkou z hole Syslové. Obdržený gól jako by vrhl temnou auru na náš tým a odnesla to - dovoluji si označit naše největší bojovnice a srdcařka Zuzka Trávníková. Její nešťastný pád za mantinel, skončil odvozem sanitkou a pondělní operací vylomené kosti levého lokte z kloubu. Tuhle nešťastnou událost pomstila opět Peťa Němcová a poslala nás do vedení 3:2. V tu chvíli zbývalo do konce zápasu už jen 5 minut, a ač jsme soupeře přestřílely, na efektivitu střelby zvítězil celek soupeře, i po té co využil zaspání hráček i brankářky při rozehře soupeřek z rohu hřiště. V poslední minutě mohlo být ještě hůře, kdyby soupeř proměnil dvě trestuhodná zaváhání obrany a proměnil dva samostatné úniky, naštěstí se tak nestalo a zápas skončil remízou. Konečný stav 3:3 tak sice určil vítěze 2.ligy žen, avšak ukázal i velký vykřičník v tom, že i když je sezóna u konce a máme nahrány body do zálohy je stále potřeba dbát pokynů trenéra a hrát jako jeden tým. Nespoléhat se na to, že ta druhá míček doběhne, že střela z půlky nějak do brány spadne – nespadne, je třeba clonit brankářce a dorážek balonek a taky se samozřejmě vracet do obrany a obráncům pomáhat při rozehře.

K druhému zápasu jsme nastoupily proti předposlednímu týmu tabulky FA SEPTA.CZ Č.Budějovice.

Po první třetině a vedení 2:1 díky dvěma krásným gólům z hole Lucky Sůvové, jsme ve 2. části hry nechaly soupeřky „přičuchnout“ ke hře a dovolily vyrovnat stav na 2:2. Po důrazné domluvě trenéra Honzy Knězů se probudila naše nejproduktivnější dvojice Sůvová – Němcová a rozjely tak brankové hody, které doladila na 6:2 Nella Snížková. Sedmým gólem zápasu oslavila svoji premiérou trefu v 2. lize žen naše nová hráčka Míša Hezinová a odnesla si tak míček na památku. Soupeř už byl poslední třetinu zcela bezzubý a jeho trápení ve 44. minutě ukončila 8. zásahem Peťa Němcová.

Chtěla bych poděkovat trenérovi Knězimu, za to, že nás trénuje a za jeho pevné nervy, protože to co občas předvádíme za psí kusy, by jen tak někdo nevydržel J. Taky bych chtěla poděkovat naši „nejstarší juniorce“ a teď už i „drátěnce“ Zuzce Trávníkové - za její neskutečný srdcařský přístup ke hře a k týmu, protože po té co se vrátila z nemocnice s rukou v sádře a na pásce, nás nepřestala přes velkou bolest podporovat a povzbuzovat ke hře v druhém zápase. Smekáme před tebou klobouk a přejeme brzké uzdravení!!!