08.04.2019
autor: Jitka Němcová

Ženy dvě kola před koncem sezóny získaly první místo!

Třetí sezóna staronového ženského družstva spěje ke zdárnému konci!

K zisku prvního místa stačil našim ženám před výjezdem do Týna nad Vltavou jeden bod. Jasný úkol se však nerodil lehce. V prvním zápase jsme narazily na nepříjemného soupeře z SK Jihlava, se kterým jsme v posledním souboji remizovaly 3:3 a nedělní výsledek skončil stejným poměrem, za nějž po našem výkonu, si myslím, můžeme být hodně rády. Do vedení šlo SK Jihlava po proměněné standartce. Po necelých 6 minutách razantně odpověděla Nella Snížková, když si pohrála s gólmankou soupeře. O další minutu později bylo na naší straně ještě veseleji, když Peťa Němcová využila zmatku jihlavských hráček a přesně mířenou střelou nás poslala do vedení. Do druhé třetiny jsme šly za stavu 2:1. Nic však netrvá věčně a hned ve 35. minutě srovnalo SK dělovkou z hole Syslové. Obdržený gól jako by vrhl temnou auru na náš tým a odnesla to - dovoluji si označit naše největší bojovnice a srdcařka Zuzka Trávníková. Její nešťastný pád za mantinel, skončil odvozem sanitkou a pondělní operací vylomené kosti levého lokte z kloubu. Tuhle nešťastnou událost pomstila opět Peťa Němcová a poslala nás do vedení 3:2. V tu chvíli zbývalo do konce zápasu už jen 5 minut, a ač jsme soupeře přestřílely, na efektivitu střelby zvítězil celek soupeře, i po té co využil zaspání hráček i brankářky při rozehře soupeřek z rohu hřiště. V poslední minutě mohlo být ještě hůře, kdyby soupeř proměnil dvě trestuhodná zaváhání obrany a proměnil dva samostatné úniky, naštěstí se tak nestalo a zápas skončil remízou. Konečný stav 3:3 tak sice určil vítěze 2.ligy žen, avšak ukázal i velký vykřičník v tom, že i když je sezóna u konce a máme nahrány body do zálohy je stále potřeba dbát pokynů trenéra a hrát jako jeden tým. Nespoléhat se na to, že ta druhá míček doběhne, že střela z půlky nějak do brány spadne – nespadne, je třeba clonit brankářce a dorážek balonek a taky se samozřejmě vracet do obrany a obráncům pomáhat při rozehře. 

 

K druhému zápasu jsme nastoupily proti předposlednímu týmu tabulky FA SEPTA.CZ Č.Budějovice.

Po první třetině a vedení 2:1 díky dvěma krásným gólům z hole Lucky Sůvové, jsme ve 2. části hry nechaly soupeřky „přičuchnout“ ke hře a dovolily vyrovnat stav na 2:2. Po důrazné domluvě trenéra Honzy Knězů se probudila naše nejproduktivnější dvojice Sůvová – Němcová a rozjely tak brankové hody, které doladila na 6:2 Nella Snížková. Sedmým gólem zápasu oslavila svoji premiérou trefu v 2. lize žen naše nová hráčka Míša Hezinová a odnesla si tak míček na památku. Soupeř už byl poslední třetinu zcela bezzubý a jeho trápení ve 44. minutě ukončila 8. zásahem Peťa Němcová.

Chtěla bych poděkovat trenérovi Knězimu, za to, že nás trénuje a za jeho pevné nervy, protože to co občas předvádíme za psí kusy, by jen tak někdo nevydržel J. Taky bych chtěla poděkovat naši „nejstarší juniorce“ a teď už i „drátěnce“ Zuzce Trávníkové - za její neskutečný srdcařský přístup ke hře a k týmu, protože po té co se vrátila z nemocnice s rukou v sádře a na pásce, nás nepřestala přes velkou bolest podporovat a povzbuzovat ke hře v druhém zápase. Smekáme před tebou klobouk a přejeme brzké uzdravení!!!

Šárka Topičová

Další články z této kategorie
30.04.2019
Tři body s hlavou nahoře
Poslední tři ligové body pelhřimovských žen
08.04.2019
Ženy dvě kola před koncem sezóny získaly první místo!
Třetí sezóna staronového ženského družstva spěje ke zdárnému konci!
20.01.2019
Jak se daří ženám?
Ženy v letošní sezóně ochutnávají druhou ligu žen z druhého konce tabulky než byly zvyklé. Tento víkend se v domácí hale hrálo 7. kolo, do kterého ženy v modrožlutém vstupovaly jako vedoucí tým druhé ligy.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři