Příměstský tábor
02.08.2023
autor: Neznámý uživatel

Příměstský tábor opět překonal rekord

Letošní příměstský tábor měl přihlášeno 47 dětí, což je zatím nejvyšší počet.

Úvodní den odstartovalo nezbytné seznámení s programem a pravidly kempu. Děti dostaly táborové tričko a gymsack. Poté se již šlo na rozcvičku. Rozcvička pro 47 dětí najednou byla zpočátku výzva, ale zvládli jsme to a každý den jsme roztančili všechny účastníky, a to včetně trenérů. Aby tance nebylo málo, v průběhu týdne přibyl další tanec.

S ohledem na počet dětí byly vytvořeny dvě skupiny podle věku, které si v programu zahráli nejen desítky hodin florbalu, ale i další aktivity.
Hned na úvod týdne dostaly děti mapy a musely plnit různé úkoly a hádanky po celém sportovním areálu. Jedna z oblíbených her trenérů byla opět Pakárna. Princip hry spočíval jen v náhodě, kdy na každém stanovišti štěstí rozhodlo, jestli poběžíte o stanoviště dál nebo se vrátíte zpět (házení korunou, kostkou hodit sudé číslo, plynule navázat v abecedě, z karet vybrat srdce, otevřít knížku na správné stránce, kámen nůžky papír). Letošní rekordmani této hry zvládli v kuse běhat přes 50 minut. Pro představu, vítěz s velkou porcí štěstí to zvládl za 5 a půl minuty. Další oblíbenou hrou byla hra Orchideje. Každý z účastníků dostal brčko. Po hřišti byly umístěny papírky v různé barvě (každá barva jiný počet bodů) a vzdálenosti od cíle. Smyslem hry bylo brčkem nasát papírek a donést do cíle, kde se zapisovaly body. Mírným nepřítelem soutěžících byl silný vítr.


Ve středu dopoledne jsme se odebrali na Beachwell Pelhřimov, kde pro nás byly připravené hned 3 kryté kurty, takže ani dopolední déšť pro nás nebyl problémem. Na kurtech se hrály různé hry, jako fotbal v 200% nasazení, nebo poklidná přehazovaná. Některé účastnice vyšperkovaly náš pobyt na písku i zajímavými polo gymnastickými prvky a tvary. Odpoledne přišla na řadu další novinka, kterou byla známá hra Na lovu. Pravila hry byla stejná, jako můžete vidět v televizi. V otázkách převažovala témata sport a hlavně florbal. Čtvrteční bazén je už klasika, kterou asi nelze změnit. Opět se nám povedlo z některých údajných neplavců udělat celkem kvalitní plavce, a to nejen pod vodou. Po bazéně jsme chybějící energii doplnili svačinou v podobě buchet a bábovek od maminek. V pátek dopoledne jsme dojídali zásoby, kterých díky péči maminek i tatínků bylo opravdu dost-tímto děkujeme za buchty, muffiny, nanuky, jogurty, bábovky a další dobroty, kterými jste nás zásobovali. 

Shrnutí
žádné zranění
nikdo se neutopil
všechny to bavilo

Poděkování
hlavním trenérům a trenérům
asistentkám
kuchařkám
maminkám a tatínkům

 

Jménem oddílu bychom rádi poděkovali všem účastníkům za bezproblémovou účast na kempu a jejich rodičům za důvěru, někdy už i sedmiletou. Věříme, že si děti tábor užily a těšíme se zase za rok v Pelhřimově.

Termín příměstkého tábora v roce 2024 je pondělí až pátek 29. července - 2. srpna 2024. Přihlášky budou k dispozici od poloviny února. 

Další články z této kategorie
21.07.2023
V pondělí startuje příměstský tábor
V pondělí 24. července odstartuje sedmý ročník týdenního příměstského tábora, který pořádá oddíl florbalu Spartak Pelhřimov. Letošní ročník bude mít rekordních více než 50 účastníků.
02.02.2023
Letní příměstský tábor 2023
Sedmý ročník příměstského tábora pořádá oddíl florbalu Spartak Pelhřimov těsně před půlkou prázdnin. Tradiční kemp je určený pro chlapce i dívky, kterým je pět až třináct let.
01.08.2022
Příměstský tábor se vydařil
V týdnu 25. - 29. července pořádal oddíl florbalu již šestý ročník oblíbeného příměstského tábora, které měl letos více než pět desítek účastníků.
1.Panthers Praha32
2.FBŠ SLAVIA Plzeň30
3.Florbal Náchod25
4.FBK Atlas Blansko22
5.Florbal TJ Kobylisy21
6.TROOPERS21
7.FBC Došwich Milevsko16
8.FbC Písek16
9.TJ Sokol Jaroměř16
10.Florbal Pelhřimov14
11.SK Florbal Benešov11
12.T.B.C. Králův Dvůr10
Nejbližší utkání
Muži
10.12.
18:00
TJ Sokol Jaroměř
VS
Florbal Pelhřimov
16.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Panthers Praha
06.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal TJ Kobylisy
14.01.
18:00
SK Florbal Benešov
VS
Florbal Pelhřimov
Partneři