03.03.2019

PŘEDPOSLEDNÍ SCHOD

Již devátý a tím pádem předposlední turnaj sezóny odehrály dorostenky v hale FBK Tábor v Chotovinách. Šlo o porci dalších důležitých 6-ti bodů.

Již od středy počítám s tím, že do Chotovin pojedeme v klasickém počtu 8+1. Ale jsem vnitřně pozitivně naladěn, neboť 7 z 8 hráček jsou ty nejzkušenější. Holky budou moc hrát na svých postech a nebudeme muset míchat v sestavě. A vzadu v brance bude Štěpka. Můj optimismus bere za své, když cestou zjišťuji, že Viki a Sára nejsou v pohodě, nicméně odmítají nenastoupit a oslabit tým. Prostě týmový duch, který je napříč celým družstvem. A i když nemohli hrát naplno na svůj obvyklý výkon, bojovali za svůj tým, co jim síly dovolili.
Čekali na nás velmi těžcí soupeři - lídr tabulky FBŠ Jihlava a SK JeMoBu.

FBŠ Jihlava

Jdeme na lídra tabulky. Zápas snad se vším. Neuvěřitelný začátek zápasu, je odehráno 51 vteřin a vedeme 2:0. V čase 5:44 už dokonce 3:0. Pak bohužel polevujeme a soupeř snižuje na 3:2. Pak opět zlepšujeme hru a jdeme na 4:2. To vše v první třetině. Je mi jasné, s čím na nás FBŠ půjde ve druhé třetině. Bohužel mé varování nepadá na úrodnou půdu a dostáváme se pod tlak soupeře. Hned na začátku třetiny snižuje na 4:3 a pak následuje rozhodující pasáž. Chvílemi jsme doslova zavřeni na své půlce, ale díky výborné důrazné obraně a výbornými zákroky Štěpky v brance třetina končí stavem 4:3. O přestávce dávám další rady a ty tentokrát plní svůj účel. Poslední třetinu vyhráváme 2:0 a celkově zápas tedy 6:3. Je zajímavé a pro mě opět tématem k zamyšlení, proč až ve třetí třetině hrajeme většinou nejlépe a kde na to vezmou holky síly. surprise

SK JeMoBu

Pozoruji soupeře při jeho zápase se Štírkami České Budějovice a je mi jasné, že to bude velmi těžký soupeř. Důrazný, pohyblivý, umí číst hru. Nicméně vím, že porazit jsme schopni každého.
Od začátku naprosto vyrovnaný zápas, kde oba týmy výborně brání a šancí je minimum. Až nakonec na konci první třetiny po chybě obrany se štěstím soupeř dává gól na 0:1. Nic není ztraceno, je třeba zrychlit hru a důraz.To se nám daří a odměnou za to je vyrovnávací gól ve druhé třetině. Na začátku třetí třetiny otáčíme zápas a jdeme do vedení. Bohužel pak přichází druhá chyba obrany a soupeř ji nemilosrdně využívá. Stav je tedy 2:2 a vyrovnaná hra pokračuje až do konce třetiny. Utkání tedy končí spravedlivým stavem 2:2. Můžeme si říkat, kdyby byla Viki a Sára v plné síle, tak jsme soupeře přetlačili, ale na kdyby se nehraje. Sám jsem s tímto výsledkem spokojený.smiley

Ani s jedním soupeřem jsme body neztratili, naopak jsme si do tabulky před posledním kolem připsali důležité 4 body. Jak ohodnotit výkon holek? Někde jsem slyšel, že je pořád chválím, i když prohrají. Co by kdo řekl hráčům, kteří se snaží, dávají do toho vše, často hrají proti početní přesile a starším hráčkám? Většina z nich hraje ještě turnaje starších žákyň, do toho reprezentují náš oddíl v krajské reprezentaci, takže na odpočinek mají minimum času. Za takový přístup si pochvalu zaslouží, tak jako za dnešní výkon. Štěpka v brance dnes chytala ve svém vysokém standartu. Jana, Maru a Bety jsou v obraně čím dál rychlejší, v soubojích důraznější a jejich čtení hry se zlepšuje každým zápasem a dnešní útočníci Zuzka, Viki, Sára, Terka a Lucka opět podali výborný výkon, jak směrem dopředu, tak i dozadu. Dovolím si navíc dnes pochválit výkon Lucky, která hraje florbal pár měsícům a zlepšuje se výrazně každým tréninkem. Jen tak dál, Lucko. yes

Ještě si dovolím krátkou poznámku k těm, co hodnotí naše výkony (teď myslím naše kritiky). Nemám nic proti konstruktivní kritice, nikdo neděláme nic dokonale a rád přijmu vše, co nás posune na vyšší úroveň. Ale než někteří budete z tribuny vynášet soudy, tak si vemte florbalku a pojďte si s minimem střídání zahrát zápas 3 x 13 minut čistého času. A za hodinu další. A pak se oblékněte do brankářské výstroje a pojďte si zachytat. Věřte mi, pak se na výkony holek budete dívat jinak.

Online zápasů:
FBŠ Jihlava
SK JeMoBu

Poslední turnaj nás čeká 24.3. v hale SK Jihlava, kde se porveme o posledních 6 bodů. Myslete na nás, držte nám palce a buďte aspoň na dálku s námi. yes