Dorostenky
07.10.2018
autor: David Štursa

V 7+1 do Chotovin

A je to tady! Po přípravě trvající 4 měsíce vyrážíme na první turnaj dorostenek do Chotovin u Tábora. Už není cesty zpět, už není čas na výmluvy.

Je nedelě 7.10.2018 a na tradičním místě u Sauny se v 8:30 schází 8 dorostenek a odjíždíme jedním autem na turnaj, víc jich není v tomto počtu potřeba. Cesta neprobíhá hladce, v zúžení u Chýnova je dopravní problém a tak musíme po místních silnících absolvovat objíždku, která nás stojí 15 minut navíc. Ale v hale jsme pořád 45 min před zahájením, takže včas. Rozvičujeme se na chodbě (vzhledem k velikosti haly není jinde místo) a připravujeme se na zápas. Holky mi přijdou ospalé a unavené, ale těmto mým pocitům už jsem přestal věřit. 

 

Tygřice mladých nadějí Týn nad Vltavou

Vzhledem k našemu počtu a i věkovému rozležení hráček připadáme soupeři jako lehké sousto. Jenže to neví, že my takto hrajeme pořád a tomu se přizpůsobila naše hra. Už nelítáme po hřišti sem a tam, ale hrajeme ze zajištěné obrany, bráníme nebezpečnou zónu, ze které padá nejvíce gólů. V první třetině holkám chvíli trvá se dostat do tempa, nicméně už 4. minutě jdeme do vedení po akci Viki. Soupeř přidává a chápe, že tento soupeř nedá ani v sedmi nic zadarmo. Jenže naráží na perfektně zformovanou obranu, ze které vyrážíme k rychým protiútokům. Po jednom z nich končí střela na tyči, po druhém nám rozhodčí přerušuje ponechanou výhodu v okamžiku, když naše střela končí v brance soupeře a gól neuznává. Rozhodčí se hned omlouvá, ale gól nám to nevrátí. Stav 1:0 trvá až do 3, třetiny, kdy po krásné nahrávce středem a důrazu Zuzky dáváme druhý gól. Soupeř se nevzdává a jeho snažení je korunováno úspěchem po zaváhání naší obrany a čtyři minuty před koncem snižuje na na rozdíl jednoho gólu. Nic víc už ale holky nedovolují a vyhráváme 2:1. A dovolím si říct, že zaslouženě.

Holky jsou plné euforie a já s nimi. Hrajeme zónové postavení sotva měsíc, ale systém funguje perfektně. Máme dva zápasy volno a pak nás čekají Štírky z Českých Budějovic. Využívám toho, že zrovna hrají proti jinému soupěři a pozoruji jejich systém hry. A to co vidím, nepotvrzujeme informace, co mám. A to totiž, že se jedná o nejlepší tým turnaje. Soupeře v žádném případě nepodceňuji, ale vím, že je to hratelný soupeř. Uvidíme.

 

FBC Štíři České Budějovice

Zápas od začátku vyrovnaný, s jedním, ale podstatným rozdílem, když pominu počet hráček jednotlivých družstev. Zatímco útoky Štírek končí na našem systému obrany, nám se daří z protiútoku hrozit a po jedném takovém se rozezní horní tyčka soupeřovi branky. A opět je vidět překvapeného soupeře, který v nás viděl lehké sousto. Ve druhé třetině otevíráme skóre a ujímáme se vedení. Soupeř ale vzápětí srovnává po šťastném odrazu míčku. A necelé dvě minuty po vyjímečném zaváhání obrany jde do vedení. A tak druhá třetina končí pro nás nepříznivým stavem 1:2. Sedíme v rohu hřiště a říkám holkám co je potřeba hrát. Je to velmi jednoduché, nic neměňte, hrajeme dál svoji hru. A k tomu trochu vzpomínek na soustředění. Nikdo nevzdal běh, i když už nemohl. To samé uděláme teď. Nezvdáme to, necháme na hřišti všechno. Máme nové dresy, protože si je zasloužíme. Je nás málo, ale jsme TÝM! Stojíme v kruhu a držíme se kolem ramen a zařveme na celou halu HEJ! 
Vím, že se mi to povedlo. To co se dělo v třetí třetině, jsem doteď nepochopil. Kde se vzala energie, se kterou se vrhly na soupeře? Je jich sedm v poli, ale jsou ryhlejší než soupeř. Soupeř točí pětky, ale není mu to nic platné. Otáčíme skóre na 3:2 a soupeř bere time out. My se všichni chytneme kolem ramen opět v kruhu, protože v kruhu není nikdo ten hlavní - všichni jsme si rovni. Už po pár vteřinách vím, že time out soupeři nepomohl. Marně se snažím holky krotit, pouští se do soupeře s nevyčerpatelnou energií a nedají mu šanci na srovnání. Naopak soupeř jen s velkým štěstím neinkasuje další branku. Vyhráváme!

 

Sice jsme ani jeden zápas nevyhrály dle skóre nijak přesvědčivě, ale 6 bodů jsme získali. A to v počtu, kdy pravděpodobnost na vítězství byla minimální. Sedm z osmi holek přísluší věkově do kategorie starších žákyň, pouze Štěpka v brance je prává dorostenka. Proti nám v obou týmech stáli holky rok či dva starší. A když to připočteme převahu v počtu, tak se opravdu jednalo skvělý výkon. Všechny holky hrály výborně a na maximum a Štěpka v brance nám dávala jistotu a klid v krizových situacích. Už jsme si u ní navykly na její vynikající výkony, kterými deptá soupeře. 
Vím, že se to v mých článcích hodně opakuje, ale holky si to zaslouží. Jsem přesvědčený, že svými výkony a přístupem dělají čest svému oddílu. Když mi Pody předával v týdnu nové dresy, tak mi říkal, že dostat nové dresy je čest a hráč na mě musí být hrdý. Naprosto s ním souhlasím a holky si je opravdu zaslouží a to nejen za předvedený výkon, ale hlavně za jejich přístup a týmového ducha.
Bohužel jsme v záplavě nadšení zapomněli udělat týmovou fotku v nových dresech, tak příště. smiley

Odkazy na online z utkání najdete zde: 
Tygřice mladých nadějí Týn nad Vltavou
FBC Štíři České Budějovice

Za 14 dní jedeme do Českých Budějovic na další dva zápasy, tak nám držte palce. yes

David Štursa

PS: Patří se na tomto místě poděkovat dorostencům Spartaku Pelhřimov. Kluci díky moc za Vaší pomoc při tréninku ve formě hraní vzájemných zápasů, dost se nám to dnes hodilo. A také díky moc jejich trenérovi, Knězimu. wink

Další články z této kategorie
08.09.2018
Poslední test před zahájením sezóny
Posledním testem před ostrým startem sezóny 2018/2019 prošly dorostenky Spartaku Pelhřimov na turnaji v Kutné Hoře, kde se postupně utkaly s týmy Florbal Benešov, Tigers Jižní Město Praha a domácí FBC Kutná Hora.
18.08.2018
Deník ze soustředění
Sezóna 2018/2019 se blíží a tak dorostenky Spartaku Pelhřimov absolvovaly letní soustředění, které probíhalo v rekreačním středisku Kletečná. Ale nejen tam.
1.Spartak Pelhřimov15
2.ASK Orka Čelákovice15
3.Panthers Praha14
4.TJ Sokol Jaroměř12
5.FAT PIPE Traverza Mukařov11
6.TJ Turnov8
7.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr7
8.1. FBC DDM Děčín IV6
9.FBC DDM Kati Kadaň6
10.Florbal TJ Kobylisy5
11.Wizards DDM Praha 105
12.FBC Plzeň4
Nejbližší utkání
Muži
20.10.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
FBC DDM Kati Kadaň
03.11.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
Wizards DDM Praha 10
17.11.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
ASK Orka Čelákovice
Partneři