25.02.2019
autor: Jan Koten

Áčko před play off porazilo Děčín

Povinnost splněna. Pelhřimov doma přehrál poslední Děčín a pojistil si třetí místo po základní části Národní ligy.

Vstup do utkání měl Spartak výborný, dostal se do dvoubrankového vedení. Jenže přichází „uspokojení“ a aktivní hra se postupně vytrácí. Spartak se přizpůsobuje hře soupeře a po zbytek utkání už na úvodní pasáž nenaváže. Ve druhé třetině Spartak navyšuje náskok již na 3:0, jenže Děčín po hrubce v obraně snižuje, což mu dodalo na aktivitě a pochopil, že dnes to může být hratelné. Pelhřimov zlepšil ve druhé třetině zejména střeleckou kadenci, a ta slavila úspěch. To je určitě pozitivum tohoto utkání. Celkem čtyřikrát zvonila konstrukce za děčínskými brankáři. Musíme věřit, že pokud střelecká aktivita bude stejná i v dalších utkáních, tak ty střely již budou mířit do černého. Jednoduché pravidlo zní: pokud potřebujeme na vstřelení branky třikrát tolik střel, tak musíme třikrát tolik střílet. V závěrečné třetině přidal každý tým po jedné brance a utkání končí nakonec 5:3.

Pelhřimov rozhodně nepodal úplně optimální výkon. Lze tam najít pozitiva i negativa. Pro play off je určitě na čem stavět. Důležité bude motivace každého jednotlivého hráče podat svůj nejlepší výkon v sezóně. Pak můžeme uspět i jako celý tým. Těšíme se, stejně jako naši skvělí diváci. O víkendu na Turnov.

Spartak Pelhřimov - DDM SANEXCZ Děčín IV 5:3 - online, fotogalerie
branky:
4. Milan Hendrych, 8. Petr Poduška, 21. Petr Poduška, 23. Martin Blažek, 49. Petr Poduška - 22. Břetislav Logaj, 34. Martin Žáček, 52. Radek Kužel; rozhodčí: Luděk Franc - Václav Patera; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 157; zásahy brankářů:Jakub Kuchař 17 - Petr Miško 7, Jiří Přeučil 14; po třetinách: 2:0, 2:2, 1:1;