14.01.2019

Áčko doma po dlouhé době vyhrálo

Poslední domácí výhra Spartaku přišla 17. listopadu. Pak reprezentační přestávka a dvě vysoké prohry. Až nyní se pelhřimovští fanoušci opět konečně dočkali. Do Pelhřimova přijela Plzeň.

Stejně jako v předchozím utkání v Turnově začala áčko velice aktivně. Můžeme říci, že jsme viděli dost možná nejlepší úvodní třetinu Spartaku v celé sezóně - aktivní napadání, pohyb, důraz, přesné a rychlé rozehrávky. K tomu se přidala i střelecká produktivita a strany se mění za stavu 4:0. Ve druhé třetině Spartak začal aktivně, ovšem po sérii nevyužitých šancí přebrala aktivitu Plzeň a tvrdě trestala. Nejprve nedůraz na brankovišti, následné nesmyslné ustupování před hráčem a pak i další nedůraz při dostupování.  Rázem je stav 4:3 a Západočeši mají více ze hry.

V úvodu třetí třetiny Pelhřimov využívá přesilovku a opět přebírá aktivitu. Postupně navyšuje skóre až na 7:3. Škoda tak může být až úplného závěru utkání, kdy Plzeň dvěma brankami koriguje na konečných 7:5.

Spartak Pelhřimov - FbC Plzeň 7:5 - online, fotogalerie
branky: 7. Ladislav Běhounek, 11. Václav Fučík, 14. Milan Hendrych, 17. Jan Knězů, 41. Martin Blažek, 42. Martin Blažek, 50. Martin Blažek - 21. Vojtěch Lapuník, 35. Štěpán Plachý, 39. Tomáš Němeček, 60. Ondřej Horažďovský, 60. Filip Nový; rozhodčí:Jan Beránek - Jaroslav Přibyl; vyloučení: 2 + Petr Poduška OS:3; využití: 2:1; diváků:147; zásahy brankářů: Jakub Kuchař 21 - Martin Bezděk 21; po třetinách: 4:0, 0:3, 3:2;

Pozitivem utkání je jednoznačně úvodní třetina. Negativem naopak ta druhá, kdy se sami sebe dostaneme po zbytečný tlak a bojíme se být aktivní. K zamyšlení je určitě i samotný závěr utkání. Do příštích utkání je nutné zlepšit produktivitu, protože šancí v tomto utkání bylo daleko více, než nám asi dovolí ostatní soupeři.