28.01.2019

Áčko doma přehrálo Panthers na nájezdy

Další domácí vítězství, tentokrát za 2 body, si připsalo áčko v Národní lize. Definitivně si jím pojistilo účast v play off.

Pelhřimov, jak se v novém roce stalo již pravidlem, vstoupil do utkání velice dobře. Musel ovšem přetrpět 3 hrubky hned v úvodním střídaní. Po zbytek třetiny byl aktivní, poměrně dobře bránil a vypracoval si tříbrankové vedení. Druhá třetina byla opět hodně aktivní, soupeř snížil, ale strany se měnily opět s tříbrankovým náskokem domácích.

V závěrečné třetině soupeř nejprve dvěma brankami snížil na 3:4. V 50. minutě Pelhřimov zvyšuje na 5:3 a zdá se být velice blízko vítězství. O to přichází až v samém závěru, kdy Panthers dvěma brankami v power play srovnává.

Prodloužení se hraje 3 na 3. Pelhřimov chce před stovkou tradičně výborných domácích fanoušků zasadit soupeři rozhodující úder ve hře a riskuje s hrou bez brankáře. Soupeř dvakrát těsně mine prázdnou branku, střely Pelhřimova kryje brankář hostí. Na řadu přichází poprvé v sezóně trestná střílení. Pelhřimov proměňuje 2, hosté se radují pouze jednou a doma tak zůstávají po rychlém útočném utkání z obou stran dva body.

Utkání má své světlé okamžiky, ale i ty druhé - bohužel jsme nabídly soupeři mnoha individuálními chybami spoustu šancí. Podržel nás jak Kuba v brance, častokrát jsme dokázali sami na hřišti chyby spoluhráčů napravit nebo je soupeř nedokázal zúročit – pouze 3 inkasované branky za 59 minut utkání není určitě mnoho. Stále chybí větší aktivita po celou dobu utkání zejména při rozehrávce a otevřeném prostoru. Důležitou věcí, která rozhodla o ztrátě bodu, byla také střelecká produktivita, kdy jsme řadu gólových šancí v průběhu utkání neproměnili.

Spartak Pelhřimov - Panthers Praha 6:5pn - online
branky:
2. Ladislav Běhounek, 16. Václav Fučík, 19. Václav Fučík, 39. Martin Blažek, 50. Petr Poduška, N Martin Blažek - 30. Lukáš Tomeš, 42. Jiří Krůšek, 48. David Kolář, 59. David Kolář, 60. David Kolář; rozhodčí: Zbyněk Pěnička - Michal Šafář; vyloučení:1:2; využití: 0:0; diváků: 107; zásahy brankářů: Jakub Kuchař 23 - Martin Hruška 27; po třetinách: 3:0, 1:1, 1:4, 0:0;