20.01.2019

Jak se daří ženám?

Ženy v letošní sezóně ochutnávají druhou ligu žen z druhého konce tabulky než byly zvyklé. Tento víkend se v domácí hale hrálo 7. kolo, do kterého ženy v modrožlutém vstupovaly jako vedoucí tým druhé ligy.

Posledním článkem jsme skončili v druhém kole a od té doby ženy uhrály následující výsledky:

1:2 -> FBC Štíři ČB

Poslední dvě utkání proběhla v prvním týdnu letošního roku, sezóna se přehoupla do druhé poloviny a s ní se objevila výrazná změna v herním projevu modrožlutých žen, který se přenesl i do prvního zápasu domácího turnaje proti TJ Centropen Dačice.  Ačkoliv skóre otevřela pelhřimovská kapitánka Sůvová #14 již v první minutě zápasu po asistenci gólmanky Topičové #38, do druhé třetiny se vstupovalo již za stavu 2:1 pro Dačice. Obrat nastal po gólech v úvodu a závěru druhého dějství: Němcová #9 na Sůvovou #14, Sůvová na Němcovou a hned bylo v pelhřimovské hale veseleji. Úvod třetí třetiny opět patřil pelhřimovským, na rozdíl dvou branek zvyšuje Opicová #12, za 7 minut to byl však opět Spartak, kdo tahal za kratší konec. Následovalo ubráněné oslabení, neproměněná přesilovka a trestné střílení.. minutu před koncem utkání si pelhřimovský trenér bere zkušeně time-out, za deset vteřin poté překlápí vedení na stranu Pelhřimova Snížková #23. Utkání šťastně vyhráváme, jediným pozitivem však zůstává fakt, že se Spartak nesmířil s remízou a bojoval až do konce.

V odpoledním utkání na ženy čekal soupeř z Písku. Nešlo si nevšimnout, že se soupeř v posledních zápasech výrazně zlepšoval a přehrával soupeře z opačného pólu tabulky, a tak bylo třeba do zápasu vstupovat s pokorou. Důležité také bylo spravit si chuť po posledních třech utkáních, které naše nejzkušenější juniorka Trávníková #97(promiň) označila tak trefně, že to sem bohužel nemůžu ani napsat. To se podařilo. Toto utkání snad bylo odměnou pro naše fanoušky a zejména pro ty nejvěrnější, kteří s námi brázdí Vysočinu a Jižní Čechy už třetí sezónu. Do utkání naskočila i nová posila Hazová #24, která překvapila svým nebojácným výkonem. Spartak Pelhřimov x FBC Sokol Písek -> 11:1.

Po tomto kole si Spartak drží osmibodový náskok před Štírkami z Českých Budějovic. Nic však ještě není vyhráno, další zápasy čekají a nebude to nic lehkého, soupeři se v průběhu sezóny zlepšují, je třeba nepolevit, ba naopak, zabrat.

Dovolte mi ještě jednou poděkovat za podporu všem fanouškům, a to zejména do rodiny Snížkových a Němcových, máme zázemí a podporu, jakou by nám ostatní týmy mohly závidět.