14.01.2019
autor: Jan Koten

Béčko veze další tři body

Vysoká výhra, ale i čtvrtá letošní prohra. To je bilance béčka Spartaku z úvodního turnaje v novém roce v Regionální lize.

Nestává se často, aby vítězná branka utkání padla po půlminutě hry. Béčku z města rekordů a kuriozit se to povedlo. Několik sezón také nepamatujeme vychytanou nulu v soutěžním utkání mužů. A už dlouhou se nestalo, aby se ukazatel skóre zastavil na čísle 19. Ano toto všechno nabídl duel béčka Pelhřimova s Třeboní. Celkové vítězství 19:0 svědčí jednak o herní převaze, ale také o chutí střílet a být aktivní po celé utkání. Rozhodně to nebylo úplně zadarmo.

Spartak Pelhřimov B - FK Santos - Jiskra Třeboň  19:0 - online
branky:
1. Jiří Žák, 3. Jiří Žák, 5. Šimon Slavětínský, 5. Jan Koten, 15. Jiří Žák, 17. Branislav Drgoňa, 18. Jiří Žák, 22. Jiří Žák, 24. Jiří Žák, 25. Jan Koten, 26. Petr Zajíček, 35. Martin Kos, 37. Jiří Kučera, 38. Jan Koten, 41. Jiří Žák, 42. Jan Koten, 43. Jiří Žák, 43. Viktor Vlach, 45. Branislav Drgoňa; rozhodčí: Kamil Vraspír - Miroslav Janošťák; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; brankáři: Ondřej Kocián - Šimon Čížek; po třetinách: 5:0, 6:0, 8:0;

Ve druhém utkání dne nastoupilo béčko proti Jindřichovu Hradci. Rychlé vedení Pelhřimova soupeř sice rychle smazal, strany se mění za jednobrankového vedení Spartaku. Jihočeši ve druhé třetině využili hrubých v rozehrávce i při nedůrazu a chybném postavení hráčů před brankou Pelhřimova a dostali se do rozhodujícího trháku. Čtyři branky v síti béčka udaly ráz zbytku utkání. Pelhřimov své další šance na snížení, až na jednu, nevyužívá, Hradec přidává další dvě branky a utkání končí 8:4. Soupeř byl produktivnější, udělal méně hrubých chyb a po zásluze bere 3 body.

Spartak Pelhřimov B - FK Slovan J.Hradec 4:8 - online
branky:
1. Libor Čech, 2. Martin Kos, 15. Petr Zajíček, 36. Martin Kos - 5. Ondřej Šimek, 9. Marcel Šuranský, 17. Marcel Šuranský, 21. Ondřej Šimek, 25. Jakub Tejnor, 29. Ondřej Šimek, 35. Michal Hřebíček, 43. Martin Novák; rozhodčí: Miroslav Janošťák - Petr Holeček; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 2; brankáři: Martin Domanský - Josef Filip; po třetinách: 3:2, 0:4, 1:2;

Příští turnaj je na programu v sobotu 2. února ve Žďáru nad Sáazvou. Čeká nás odveta s Okříškami a tradiční derby s béčkem Hipposu. Těšíme se na obě utkání a budeme zase lepší a starší :-).