06.01.2019

Tříkrálová neděle 2019

Na tříkrálovou neděli vyrazily dorostenky bojovat o důležitých 6 bodů do Ledče nad Sázavou.

A i když vyrazily oslabené o jednu hráčku, tak jejich řady doplnily nové posily Lucka, Zuzka a Barča, které přišly na podzim roku 2018 a doteď sbíraly zkušenosti kromě tréninků také na zápasech starších žákyň 3+1. Vytvořily kompletní útočnou trojici jištěnou z obrany zkušenějšími hráčkami. To nám umožnilo poprvé v sezóně vyrazit na turnaj se dvěmi kompletními pětkami. A výsledek?

Stručně a rychle řečeno, 6 bodů jsme domů přivezli. Ale zápasy to nebyly vůbec jednoduché, oba naši soupeři hráli velmi dobře a kvalitně.

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou

Zápas proti papírově slabšímu týmu byl velmi vyrovnaný, soupeř nám svoji aktivní hrou působil po celý zápas velké problémy. Na úvod zápasu šel do vedení a dlouhou dobu se nám nedařilo prosadit přes jeho důraznou obranu. Opět se projevil náš problém, po prvním dvou minutách hry jsme polevili a dlouhou dobu hledali zpět ztracené tempo. Nakonec po vyrovnání ve druhé třetině přišel obrat zápasu ve třetině třetí, kdy jsme pečetili vítezství na 4:2 střelou do prázdné brány při soupeřově power play.

SK JeMoBu

Byl to náš první letošní zápas s tímto soupeřem, na kterého máme z loňské sezóny špatné vzpomínky. Loni jsme s ním prohráli všechny zápasy, všechny o gól. Proti tomuto soupeři nám loni štěstí nepřálo. Ale o to víc nám přálo dnes. Soupeř hrál velmi důrazně a jeho hráčky jsou technicky vyspělé a tak rozhodovaly drobnosti. Nutno přiznat, že střel na branku měl soupeř víc, ale naštěstí jim chyběla přesnost. A ty co mířili mezi tyče (jak říká Zrzek do toho "štrykovanýho" smiley), likvidovali bloky obránci anebo připravená Štěpka v brance. Nakonec celý zápas rozhodl náš gól v druhé třetině, který se ukázal jako vítězný. Gólově chudé utkání skončilo nakonec naším vítězstvím 1:0.

Online ze zápasů:
SK JeMoBu

A jaké je hodnocení naší dnešní hry? Vyhráli jsme oba zápasy, získali důležitých 6 bodů, takže super, skvělé. yes Ale na druhou stranu naše hra obsahovala zbytečné chyby, v některých pasážích málo důrazu, klid a rozhled ve hře. Zbytečně jsme riskovali a dostávali obranu do těžkých situací. Hlavně v druhém zápase je třeba podtrhnout výkon obranných dvojic Jana, Bety a Maru, Viki a k nim vychytanou nulu Štěpky.
Zároveň jsem tím dostal náměty, na co se je třeba se při trénincích zaměřit. A zaměříme se a budeme lepší. Jako vždy, tak i dnes jsme vyhrály jako jeden tým, chyby jsme dělali jako jeden tým a zítra budeme na základě nich na tréninku trénovat zase jako jeden tým. smiley