24.11.2018

Dobře využitá sobota

24. listopadu 2018, dušičkové počasí, za oknem déšť, mlha a sychravo a tak lepší se schovat pod střechu haly a využít volna k tréninku.

A přesně to holky z kategorie dorostenek a starších žákyň udělaly. Na základě pozvánky dorostenek z Kutné Hory jsme zajeli do jejich krásné haly na společný trénink završený přátelským zápasem.

V časovém bloku od 8:45 do 10:15 probíhá společný trénink, kdy s kolegou Martinem Němcem z Kutné Hory a jeho asistentkami střídáme v tréninku a navzájem si ukazujeme, co na tréninku a jak procvičujeme. Holky jsou promíchány a střídají se na jednotlivých stanovištích i v činnostech. Prostě trénink jak má být.

Pozoruji, jak všichni trénují naplno a snaží si navzájem ukázat, v čem jsou lepší. A to je dobře, to je přesně smysl našeho setkání. Po hodině a půl tréninku nastává krátká přestávka před vrcholem tréninku - společným zápasem.

Holky Spartaku dorazily tradičně v počtu 8+1. smiley Na marodce se nacházela naše brankářská jednička Štěpka a také Sára, která pravidelně nastupuje v útoku. Na jejich místo nástoupily nové posily holky Nela a Mája. Do branky šla dvojka Maru, na její v místo obraně se přesunula Viki.

Naše sestava:
Brankář - Maru
Obránci - Jana (C), Bety, Viki
Útočníci - Terka, Zuzka, Áďa, Nela a Mája

Proti nám klasicky přesila 14-ti holek, ale jak říkám soupeři, na to my jsme zvyklý. Budeme hrát 3x 20 minut hrubého času, ale o fyzickém stavu holek nepochybuji. Oni to dají, jenom bych chtěl, aby to daly od začátku.

Jenže zůstává jenom u přání. První třetina je nedůrazná, vázne pohyb, komunikace, zbytečně chybujeme a prohráváme ji 0:2. Nápadně mi to připomíná jeden tým Spartaku (kluci z áčka prominou), ale je to tak. Ale pokud to mají holky od nich okoukané, tak vlastně můžu být v klidu. Říkám holkám, co je třeba zlepšit a stroj se začíná roztáčet. Každou minutou ve zbývajících třetinách jsme lepší a lepší a každý gól je hezčí a hezčí po pěkných a povedených kombinacích. Otáčíme zápas na 5:2!!! yes

Dnes nebylo hlavní vyhrát, ale trénovat a posunout se dál. Cíle bylo dosaženo, trénink se povedl a vítězství v zápase je pomyslnou třešničkou na dortu. V brance Maru předvedla výborný výkon, je fajn vědět, že máme dvě skvělé brankářky. V obraně Jana, Bety a Viki byly důrazné, blokovaly střely, hrály důrazně do těla a výborně rozehrávaly hru. A v útoku Terka, Zuzka, Áďa, Nela a Mája dobře bránily zónu, podnikaly rychlé útoky a často hned na začátku překazily soupeři rozehrávku. Jsem rád, že nové holky dělají velké pokroky a že je to zásluha celého týmu, kdy si všichni navzájem pomáhají. smiley

Velké poděkování patří Martinu Němcovi a jeho asistentkám z Florbalu Kutná Hora. Děkujeme za pozvání, skvělou péči o nás a věřím, že brzy na oplátku v Pelhřimově.