31.10.2018
autor: Jan Koten

Béčko jede na vítězné vlně

Druhý turnaj sezóny se béčku vydařil a zaslouženě veze do Pelhřimova všech 6 bodů.

Utkání proti Třeboni nezačalo úplně šťastně, když první střela na branku znamená vedení Jihočechů. Béčko se postupně dostávalo do tempa a přidalo i branky a první třetinu vyhrálo 4:1. Ve druhé ale střelecký prach vyschl a ani ty nejvyloženější šance zůstaly bez využití. Naopak soupeř dvě hrubky v obranné činnosti potrestal. Druhou část vyhrává Třeboň 2:1. Třetí třetina už patří opět Pelhřimovu, který přidává dvě branky a v pohodě kontroluje závěr zápasu.

FK Santos - Jiskra Třeboň - Spartak Pelhřimov B 3:7
branky:
1. Tomáš Troják, 22. Jan Panský, 29. Jan Dvořák - 6. Jan Kučera, 8. Jiří Žák, 8. Jiří Žák, 12. Jiří Žák, 23. Branislav Drgoňa, 40. Jan Koten, 42. Jan Koten; rozhodčí:Ondřej Pech - Libor Štěcha; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 12; zásahy brankářů:Šimon Čížek - Martin Domanský; po třetinách: 1:4, 2:1, 0:2;

Zápas s Chýnovem, který v předchozím klání dokázal zle potrápit favorizovaný Písek, přineslo na úvod poměrně vyrovnanou bitvu. Soupeř se dostal do vedení hodně lacině, strany se měnili za stavu 3:2 pro béčko. Soupeř hrozil jen z ojedinělých brejků, případně nahazovaných vysokých míčků. Po druhé třetině byl stav 7:4. V závěrečné třetině už Spartak kontroloval hru a došel si pro konečné vítězství 10:5.

Spartak Pelhřimov B - TJ Sokol Chýnov 10:5
branky:
8. Branislav Drgoňa, 8. Jiří Žák, 10. Jiří Žák, 19. Branislav Drgoňa, 23. Jiří Žák, 27. Jiří Žák, 29. Jiří Žák, 32. Libor Čech, 38. Vojtěch Mozr, 42. Jiří Kučera - 5. Petr Brůžek, 9. Tomáš Klouda, 21. Vojtěch Ingr, 30. Tomáš Klouda, 42. Tomáš Klouda; rozhodčí: Ondřej Pech - Libor Štěcha; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 21; zásahy brankářů: Martin Domanský - Jiří Menšík; po třetinách: 3:2, 4:2, 3:1;

Na turnaji ne úplně dobře zafungovala defenziva. Chybí dostatečný důraz i tlak na soupeře, o hře na jiných než svých postech si můžeme povídat, ale je nutné důsledně plnit pokyny a být odpovědnější. Kuriózně vyřešená situace 4 na 1, kdy po 5 přihrávkách na jeden dotek jde soupeř do protiútoku 3 na 1, několik volných úderů, ze kterých jde soupeř ihned do protiútoku apod. by se již zkušenostmi nabitému béčku stávat nemuseli. Ale stane se. Příští turnaj, který se hraje v neděli 17. listopadu na domácí palubovce ZŠ Osvobzení, čekají na béčko soupeři o level výše a je nutné se na to připravit.