07.10.2018
autor: Neznámý uživatel

V 7+1 do Chotovin

A je to tady! Po přípravě trvající 4 měsíce vyrážíme na první turnaj dorostenek do Chotovin u Tábora. Už není cesty zpět, už není čas na výmluvy.

Je nedelě 7.10.2018 a na tradičním místě u Sauny se v 8:30 schází 8 dorostenek a odjíždíme jedním autem na turnaj, víc jich není v tomto počtu potřeba. Cesta neprobíhá hladce, v zúžení u Chýnova je dopravní problém a tak musíme po místních silnících absolvovat objíždku, která nás stojí 15 minut navíc. Ale v hale jsme pořád 45 min před zahájením, takže včas. Rozvičujeme se na chodbě (vzhledem k velikosti haly není jinde místo) a připravujeme se na zápas. Holky mi přijdou ospalé a unavené, ale těmto mým pocitům už jsem přestal věřit.

Tygřice mladých nadějí Týn nad Vltavou

Vzhledem k našemu počtu a i věkovému rozležení hráček připadáme soupeři jako lehké sousto. Jenže to neví, že my takto hrajeme pořád a tomu se přizpůsobila naše hra. Už nelítáme po hřišti sem a tam, ale hrajeme ze zajištěné obrany, bráníme nebezpečnou zónu, ze které padá nejvíce gólů. V první třetině holkám chvíli trvá se dostat do tempa, nicméně už 4. minutě jdeme do vedení po akci Viki. Soupeř přidává a chápe, že tento soupeř nedá ani v sedmi nic zadarmo. Jenže naráží na perfektně zformovanou obranu, ze které vyrážíme k rychým protiútokům. Po jednom z nich končí střela na tyči, po druhém nám rozhodčí přerušuje ponechanou výhodu v okamžiku, když naše střela končí v brance soupeře a gól neuznává. Rozhodčí se hned omlouvá, ale gól nám to nevrátí. Stav 1:0 trvá až do 3, třetiny, kdy po krásné nahrávce středem a důrazu Zuzky dáváme druhý gól. Soupeř se nevzdává a jeho snažení je korunováno úspěchem po zaváhání naší obrany a čtyři minuty před koncem snižuje na na rozdíl jednoho gólu. Nic víc už ale holky nedovolují a vyhráváme 2:1. A dovolím si říct, že zaslouženě.

Holky jsou plné euforie a já s nimi. Hrajeme zónové postavení sotva měsíc, ale systém funguje perfektně. Máme dva zápasy volno a pak nás čekají Štírky z Českých Budějovic. Využívám toho, že zrovna hrají proti jinému soupěři a pozoruji jejich systém hry. A to co vidím, nepotvrzujeme informace, co mám. A to totiž, že se jedná o nejlepší tým turnaje. Soupeře v žádném případě nepodceňuji, ale vím, že je to hratelný soupeř. Uvidíme.

FBC Štíři České Budějovice

Zápas od začátku vyrovnaný, s jedním, ale podstatným rozdílem, když pominu počet hráček jednotlivých družstev. Zatímco útoky Štírek končí na našem systému obrany, nám se daří z protiútoku hrozit a po jedném takovém se rozezní horní tyčka soupeřovi branky. A opět je vidět překvapeného soupeře, který v nás viděl lehké sousto. Ve druhé třetině otevíráme skóre a ujímáme se vedení. Soupeř ale vzápětí srovnává po šťastném odrazu míčku. A necelé dvě minuty po vyjímečném zaváhání obrany jde do vedení. A tak druhá třetina končí pro nás nepříznivým stavem 1:2. Sedíme v rohu hřiště a říkám holkám co je potřeba hrát. Je to velmi jednoduché, nic neměňte, hrajeme dál svoji hru. A k tomu trochu vzpomínek na soustředění. Nikdo nevzdal běh, i když už nemohl. To samé uděláme teď. Nezvdáme to, necháme na hřišti všechno. Máme nové dresy, protože si je zasloužíme. Je nás málo, ale jsme TÝM! Stojíme v kruhu a držíme se kolem ramen a zařveme na celou halu HEJ!
Vím, že se mi to povedlo. To co se dělo v třetí třetině, jsem doteď nepochopil. Kde se vzala energie, se kterou se vrhly na soupeře? Je jich sedm v poli, ale jsou ryhlejší než soupeř. Soupeř točí pětky, ale není mu to nic platné. Otáčíme skóre na 3:2 a soupeř bere time out. My se všichni chytneme kolem ramen opět v kruhu, protože v kruhu není nikdo ten hlavní - všichni jsme si rovni. Už po pár vteřinách vím, že time out soupeři nepomohl. Marně se snažím holky krotit, pouští se do soupeře s nevyčerpatelnou energií a nedají mu šanci na srovnání. Naopak soupeř jen s velkým štěstím neinkasuje další branku. Vyhráváme!

Sice jsme ani jeden zápas nevyhrály dle skóre nijak přesvědčivě, ale 6 bodů jsme získali. A to v počtu, kdy pravděpodobnost na vítězství byla minimální. Sedm z osmi holek přísluší věkově do kategorie starších žákyň, pouze Štěpka v brance je prává dorostenka. Proti nám v obou týmech stáli holky rok či dva starší. A když to připočteme převahu v počtu, tak se opravdu jednalo skvělý výkon. Všechny holky hrály výborně a na maximum a Štěpka v brance nám dávala jistotu a klid v krizových situacích. Už jsme si u ní navykly na její vynikající výkony, kterými deptá soupeře.
Vím, že se to v mých článcích hodně opakuje, ale holky si to zaslouží. Jsem přesvědčený, že svými výkony a přístupem dělají čest svému oddílu. Když mi Pody předával v týdnu nové dresy, tak mi říkal, že dostat nové dresy je čest a hráč na mě musí být hrdý. Naprosto s ním souhlasím a holky si je opravdu zaslouží a to nejen za předvedený výkon, ale hlavně za jejich přístup a týmového ducha.
Bohužel jsme v záplavě nadšení zapomněli udělat týmovou fotku v nových dresech, tak příště. smiley

Odkazy na online z utkání najdete zde:

Za 14 dní jedeme do Českých Budějovic na další dva zápasy, tak nám držte palce. yes

David Štursa

PS: Patří se na tomto místě poděkovat dorostencům Spartaku Pelhřimov. Kluci díky moc za Vaší pomoc při tréninku ve formě hraní vzájemných zápasů, dost se nám to dnes hodilo. A také díky moc jejich trenérovi, Knězimu. wink