autor: Martin Domanský

O víkendu se dařilo tak na půl

Víkend určitě nevyšel dle představ dorostenkám a áčku. Naopak ženy porazily první tým tabulky a dorostenci pokračuji v tažení ovládnout 2. ligu – Vysočina.

Králův Dvůr vyrovnal sérii

Boj o záchranu Národní ligy je vyrovnaný. Králův Dvůr vrátil stejným poměrem Pelhřimovu prohru, když doma zvítězil 7:5.

Áčko si nechalo utéct začátek utkání a po pěti minutách hry po laciných chybách prohrávalo 3:0. První dvě branky zařídil domácí Tomáš Vlček a třetí branku přidal Michal Mašek. Pelhřimov rychlé tři góly probudily a začínal být též nebezpečný do útoku. Bohužel další změnu skóre zařídil domácí Králův Dvůr. Áčko se dočkalo prvního zářezu až v 16. minutě po standardce, kterou proměnil Martin Blažek po nahrávce Lukáše Zrzavého. Devět sekund před koncem třetiny se opět zapsal do statistik Tomáš Vlček, ale tentokrát si připsal dvě trestné minuty za nedovolené vrážení.

Pelhřimov pokračoval v přesilové hře i ve druhé třetině a ani v ní nebyla využita. Druhá třetina začala úplně jinak než ta první. Místo tří gólů v pěti minutách diváci neviděli ani jednu střelu na bránu. Za to vytvářeli jak domácí, tak pelhřimovští fanoušci skvělou atmosféru. Šanci ke snížení dostal Tomáš Kuchyňa v podobě nájezdu. Bohužel mu klička nevyšla dle představ a domácí gólman Vít Lukáč míček vyrazil. Na hřišti se začalo přiostřovat a to vedlo k další přesilové hře, kterou ani tentokrát nedokázal Pelhřimov využít. Gólové hody začaly pět minut před koncem třetiny. Prvně zaúřadoval domácí Tobiáš Uhřík střelou po křižné přihrávce přes osu hřiště a zajistil svému týmu vedení o čtyři branky. Pak začal tlačit Pelhřimov. První snížení přišlo z čepele Tomáše Kuchyni, který poslal míček za záda Lukáče po přihrávce Lukáše Zrzavého. O minutu déle předvedl sprint přes celé hřiště Honza Knězů, když vybojoval ve svém rohu míček a běžel, běžel až nakonec běžel sám na gólmana a „backhandovkou“ překonal Lukáče.

Spartak vstoupil do třetí třetiny o dost aktivněji s touhou utkání otočit ve svůj prospěch. K dalšímu gólu se schylovalo hned v první minutě, ale míček skončil na horní části branky. Po několika slibných akcích přišel úspěch v 10. minutě opět z čepele Honzy Knězů a i na tuto branku skvěle přihrál Lukáš Zrzavý. Áčko mohlo vyrovnat už ve 12. minutě třetiny, když rozhodčí odpískali druhé trestné střílení pro Pelhřimov. Balónku se ujmul Honza Knězů, ale hattrick mu překazil domácí gólman. Vyrovnání tak zařídil druhým gólem v utkání Tomáš Kuchyňa, tentokrát se do role nahrávače pasoval Honza Knězů. Blízko k otočení byl Pelhřimov minutu po vyrovnávací brance, ale nebezpečná střela na zadní tyčku skončila na noze Lukáče. Utkání se rozhodlo pět minut před koncem, když Králův Dvůr využil svoji jedinou přesilovou hru v utkání. Vedení svému týmu vrátil Adam Lešuk. Pelhřimov ještě zkusil hru v šesti, ale domácí Miroslav Řehák z půlky trefil prázdnou branku a ustanovil výsledek na 7:5 pro Králův Dvůr a tím i vyrovnání v sérii play-down.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Špatný vstup do utkání. Dokázali jsme se postupně do utkání vrátit, což se cení. Útočný faul u branky soupeře a neubráněné oslabení nakonec rozhodlo o vyrovnání série. Nedali jsme dva nájezdy ani nevyužili přes řadu šancí přesilovky. To jsou další faktory dnešní prohry. Z utkání si můžeme vzít hodně pozitiv, ale máme i velké otazníky ve výkonu jednotlivců. Díky pořadatelům, soupeři za utkání, divákům obou týmů za atmosféru. Za týden v Pelhřimově budeme lepší.”

Vyjádření trenéra Králova Dvora Michala Kuberta:
„Ze začátku jsme dominovali a mohli si udělat z hostů trhací kalendář. To bychom nebyli my, abychom z toho neudělali drama a nenechali soupeře vstát z mrtvých. Chyby, který jsou hodny starších žáků, děláme my v národní lize a to se trestá. Dva nájezdy proti nám, to se nemůže stávat a hlavně ne v této části soutěže, kde se hraje o kůži. Naštěstí se závěr přiklonil k nám a konečně jsme hráli taky přesilovou hru, kterou jsme proměnili. Bude to bitva, to víme. Musíme se vyvarovat chyb, víme, co čekat od soupeře a připravíme se na další utkání u nich. Děkujeme soupeři, přejeme šťastnou cestu domu a největší díky patří naším fanouškům a pořadatelům dnešního zápasu.“

Spartak Pelhřimov vs. T.B.C. Králův Dvůr 5:7
Stav série 1:1

Další utkání se odehrají již tuto sobotu od 19:00 v hale ZŠ Osvobození.

Dorostenci dál vítězí

Pelhřimovští dorostenci na domácím turnaji porazili oba své soupeře a připsali si šest důležitých bodů. Do konce sezóny jim zbývá odehrát dva turnaje a na druhý Havlíčkův Brod mají náskok 8 bodů.

Vyjádření trenéra Marek Ješátko:
“Poslední domácí turnaj téhle sezóny, ve kterém nás čekala Bystřice a Žďár. V obou zápasech jsme se neprezentovali moc koukatelnou hrou, tahání balónu do 3 hráčů, špatné dostupování hráčů soupeře od našich obránců a rozehra bez pohybu a v některých případech i totálně bez myšlenky – celkově 2 naše nejhorší výkony v sezóně. Nicméňe i přes to 2 výhry, což mě těší a pouze to podtrhuje to, že máme nejlepší individuální kvalitu v soutěži.”

Spartak Pelhřimov vs. ASK Bystřice n. P. 5:2
Spartak Pelhřimov vs. Hippos Žďár nad Sázavou 9:3

Ženy si poradily s prvním týmem

Na sobotním turnaji v Soběslavi si ženy připsaly cenný skalp, když v prvním utkání porazily do té doby vedoucí FA České Budějovice 5:2. V druhém utkání nastoupily proti Jindřichovu Hradci a zvítězil soupeř. Jindřichův Hradec vyhrál obě utkání a poskočil do čela tabulky.

Vyjádření kapitánky Míši Házové:
“Ze Soběslavi jsme si domu přivezly tři body za jeden vyhraný zápas. V prvním zápase jsme čelily soupeřkám z Českých Budějovic, které jsme nakonec porazily 5:2. Skóre otevřela Míša Hazová a vedly jsme 1:0. Zanedlouho naše soupeřky vyrovnaly a ve druhé třetině se dostaly do vedení 2:1. Nenechaly jsme se rozhodit a po krásné akci Míša Stejskalová srovnala svým gólem skóre na 2:2. Druhá třetina nebyla bohatá na góly, ovšem my jsme se díky Aničce Dvořákové a jejímu úniku dostaly do vedení 3:2. V poslední třetině jsme našim soupeřkám nasázely dva rychlé góly, kdy první vykouzlila ze vzduchu Štěpánka Razimová, a za ani ne minutu se trefila také Anička Konečná. K zápasu jsme celou dobu přistupovaly zodpovědně a za stavu 5:2 jsme věděly, že musíme mít míček pod kontrolou a nepustit soupeřky ke střele.

Jako vždy je nutné vyzdvihnout výkon naší brankářky Šárky Kukačkové, která také v bráně mnohokrát kouzlila, a zároveň je nutné ocenit nasazení Zuzky Trávníkové, která se druhý den po zápasech cítila spíš jako po MMA.

Do druhého zápasu jsme nastoupily stejně zodpovědně jako do předchozího, ale na soupeřky z Hradce jsme nestačily. Přestože se nám dařilo překonávat hradeckou obranu, šance jsme neproměnili. Jediný gól vstřelila Štěpánka Razimová. Konečné skóre zápasu bylo 1:6.”

Spartak Pelhřimov vs. FA České Budějovice 5:2
Spartak Pelhřimov vs. Florbal Jindřichův Hradec 6:1

Dorostenkám se nepovedl poslední turnaj

Pelhřimačkám se poslední turnaj nepovedl a získaly pouhý jeden bod za prohru v prodloužení. V konečném součtu obsadily třetí místo v tabulce, ale i tak si zahrají celostátní play-off.

Vyjádření trenéra Honzy Knězů:
„Zápas o 1. místo se odehrál ve vysokém tempu. Zápas jsme prohráli kvůli individuálním chybám a strachu, což je škoda, že i po X zápasech nám nervozita váže ruce. Nejhorší na celém zápase bylo ale zranění Agáty Razimové, snad se brzy uzdraví. Prohra i zranění z prvního zápasu nás nepříjemně zasáhlo, asi proto náš výkon byl spíše parodií na předešlé výkony během sezóny. V zápase jsme sice nechtěli prohrát, ale chyběla větší chuť k vítězství, kterou soupeř měl a zaslouženě zvítězil na nájezdy. Čekají nás ještě 2 zápasy + 1. kolo play off. Tyto zápasy odehrají hráčky, které si to zaslouží. Jestli těch hráček bude 5, 7, 10, nebo 12 záleží na následujících trénincích a přístupu. S nasazením některých hráček nejsem vůbec spokojen. Možná se projevila i absence na trénincích… uvidíme, budeme řešit. Dalším problémem v obou zápasech bylo nepřenesení si věcí z tréninků a plynulé zapojení do hry, což je moje zodpovědnost a moje pochybení, pravděpodobně v důslednosti. Máme na čem pracovat a musíme posunout náš herní projev.”

Spartak Pelhřimov vs. Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 3:4
Spartak Pelhřimov vs. FBC Došwich Milevsko 6:7pn

Mladší žáci a žákyně odehráli o víkendu turnaj v Jihlavě a v Pacově

Vyjádření trenérky mladších žákyň Míši Opicové:
“Z nedělního turnaje musím vyzdvihnout hlavně první zápas proti klukům z Pacovských Honzíků. Holky hrály aktivně, střílely, vracely se do obrany a nebály se hrát do těla. Navíc nás v bráně (jako vždy) podržela naše gólmanka. Celkově se mi turnaj, až na malé výpadky v posledním zápase, líbil a bylo vidět, že holky si hru také užívaly. Samozřejmě vždy je co zlepšovat, ukázalo se, že se musíme víc zaměřit na rozehrávku a snažit se zklidnit hru. Děkuju holkám za turnaj.”

Přípravkám se doma dařilo

Vyjádření trenéra Luďka Charouzka:
“V sobotu 2.3. pokračovala sezóna dalším turnajem našich nejmladších nadějí. Čekalo na nás domácí prostředí. Využili jsme toho a ve spolupráci s manažerem klubu Honzou Knězů jsme nasadili dokonce tři domácí družstva! Pro některé naše hráče a hráčky to byl první turnaj v kariéře! Zkoušku zvládli na výbornou a odměnou pro ně bylo i vyhrané utkání. Co se týče zbylých dvou družstev, tak nás popravdě soupeři příliš neprověřili. Všechna naše utkání jsme bez problémů vyhráli. Florbalu zdar.“