27.02.2024
autor: Martin Domanský

První krok k záchraně ligy za námi

Vítěznou sobotu odstartovali starší žáci turnajem v Bystřici nad Pernštejnem. A výhrou sobotu zakončilo áčko, které se v sérii s Královým Dvorem ujalo vedení 1:0.

Vítězství to nebylo úplně jednoduché

Spartak vstoupil do první třetiny aktivněji a hosty k ničemu nepouštěl. Hráči v modrožlutých dresech sice byli více na míčku, ale v zakončení nebyli moc nebezpeční. První úspěšný zářez si připsal po přihrávce Lukáše Zrzavého Honza Knězů, který poslal míček mezi nohy přesouvajícího se Lukáče v bráně. Pelhřimov mohl vedení navýšit, ale přesilovou hru nevyužil. Poslední čtyři minuty patřily hostům. Vyrovnávací gól vstřelil ze standardky Adam Lešuk v 17. minutě. Když už to vypadalo, že se půjde do šaten za vyrovnaného stavu, tak Štěpán Zavoral vymetl pavučiny v rohu Liborovy branky, a to jednu sekundu před hvizdem.

Po začátku druhé třetiny Spartak mohl vyrovnat, když se ke střele dostal Tomáš Kocián. Lukáček měl velký problém zkrotit Tomášův projektil. Vyrovnání přišlo v desáté minutě. Akce začala u Lukáše Zrzavého, který posunul míček na střed Honzovi Knězů, ten míček předal na mantinel Tomášovi Kuchyňovi, jenž jej uklidil do prázdné branky. Do vedení se Pelhřimov dostal díky dvěma využitým přesilovkám. V té první zajistil svému týmu vedení po přihrávce Honzy Knězů Martin Blažek. Neuplynula ani minuta a další hráč Králova Dvora šel na trestnou lavici. Pelhřimov využil i tuto přesilovou hru a opět v tom mělo prsty duo Blažek – Knězů. Honza posunul míček na Martina, který přihrál na finální zakončení Kryštofu Smejkalovi a Spartak vedl 4:2. Dvoubrankové vedení vydrželo 18 sekund, za hosty se trefil Adam Lešuk. No a necelé dvě minuty před koncem Pelhřimov opět ztratil vedení, když se po zmatku v jeho brankovišti nejlépe zorientoval Michal Nový a bylo opět vyrovnáno. I druhá třetina zažila gól v poslední minutě. Tentokrát se prosadil domácí tým, po střele Tomáše Kociána dorazil Vojta Papež. Lukáč míček neudržel a doskákal mu až za brankovou čáru.

Do závěrečné části šel Pelhřimov ve vedení 5:4, ale hned ve druhé minutě po faulu pelhřimovského hráče bylo nařízeno trestné střílení. Libor zkušeně vytlačil Škoulu ze střeleckého úhlu, a ten tak míček poslal mimo branku. Dvoubrankové vedení vrátil domácím Vojta Papež, když jeho první střela byla ještě vyražená Lukáčem, ale následná dorážka už byla úspěšná. V 50. minutě bylo poslední vyloučení v utkání, které si připsal oplácející Viktor Vlach. Hosté byli v přesilové hře hodně blízko vyrovnání. Hostující hráč vystřelil do prázdné branky, ale na poslední chvíli se natáhl Lukáš Zrzavý a zabránil jistému gólu. Králův Dvůr se dočkal snížení na 6:5 čtyři minuty před koncem. Klid fanouškům a svému týmu zařídil minutu před koncem Honza Knězů, když při hře hostí bez brankáře trefil prázdnou branku.

Spartak Pelhřimov si připsal první vítězství v sérii play-down, které se hraje na čtyři vítězná utkání. Za týden v sobotu 2.3. od 19:00 bude Pelhřimov bojovat o druhé vítězství na hřišti Králového Dvora.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
“První bod v sérii. Důležitý. My musíme hrát přesněji, důsledněji, v řadě momentech i lépe takticky jak do útoku, tak zejména při bránění. Škoda šancí v poslední desetiminutovce utkání. Soupeř to nedá ani náhodou zadarmo a bude se zlepšovat, což musí platit i pro naši hru, pro výkon jednotlivých pětek a zejména pro každého hráče. Díky soupeři za utkání a divákům za super atmosféru.”

Vyjádření trenéra hostí Michala Kuberta:
“Věděli jsme, co nás čeká a dnes jsme byli horší než minulý týden. Soupeř chtěl dle mého pohledu o něco víc, byly tam momenty, kdy jsme mohli odskočit. Hloupými chybami jsme domácí dostali do vedení a nedokázali na to reagovat. Jsme nedisciplinovaní, zbytečná vyloučení a pomalé návraty nás stály zápas. Je to pouze 1:0 a doma budeme chtít sérii srovnat. Tahle série bude o maličkostech, plná soubojů a emocí a nebál bych se teďka říct, že to bude dlouhá série. Musíme začít hlavně u sebe, chodit na trénink VŠICHNI a pracovat na tréninku na 110 %! Jinak to nemůžeme zvládnout. Děkujeme domácím za zápas, gratulujeme k prvnímu bodu a vzkazujeme, že se nevzdáváme. Díky pořadatelům, rozhodčím a fanouškům, co dorazili.”

Spartak Pelhřimov vs. T.B.C. Králův Dvůr 7:5

Fotky z utkání si můžete prohlédnout ZDE

Starší žáci vyhráli třetí koš

Pelhřimovští starší žáci v sobotu odehráli turnaj v Bystřici nad Pernštejnem, kde se utkali s kněžickými orly, domácí Bystřicí a Okříškami. Žáci ovládli třetí koš, když si poradili se všemi soupeři.

Vyjádření trenéra Jirky Žáka:
„V sobotu jsme odjeli na další turnaj starších žáků do Bystřice nad Pernštejnem. Díky pořádání jsme se dostali až do třetího koše, a tak jsme chtěli ukázat, že sem nepatříme. Do prvního zápasu jsme nastoupili proti Kněžicím a zápas jsme měli od začátku v našich rukách. Do poslední třetiny mohl díky jasnému výsledku nastoupit i brankář mladších žáků Kuba Prchal.

Ve druhém zápase nás čekali domácí. Zde už se jednalo o těžšího soupeře. I když jsme byli herně lepší, nedokázali jsme se více prosazovat. Utkání bylo navíc ovlivněné dvěma zraněními, které přikládám k liknavému pískání zápasu. Soupeře jsme v poslední třetině přehráli a zaslouženě dotáhli utkání k vítěznému konci. V posledním zápase nás čekali Okříšky, které jsme jednoznačně přehráli. Díky tomu mohl do poslední třetiny opět do brány Kuba. Díky všem hráčům za hru a Maremu přeji brzké uzdravení.“

Spartak Pelhřimov vs. Orel Kněziče 10:1
Spartak Pelhřimov vs. ASK Bystřice n. P. 4:1
Spartak Pelhřimov vs. PSKC Okříšky 11:0

Herní víkend uzavřeli na domácím hřišti elévové

Vyjádření trenéra Libora Březiny:
“V neděli jsme odehráli další domácí turnaj tentokrát však se třemi družstvy. První družstvo sestavené z nejlepších hráčů prošlo turnajem celkem s přehledem až na prohru 0:1 s Okříškami. Toto utkání bylo velice kvalitní, i když jsme prohráli. Jenom škoda, že takto kvalitní družstvo je v soutěži jenom jedno. Druhé družstvo složené z mladších žákyň a útoku z elévů až na nějaké světlé výjimky mě zklamalo svou hrou. Třetí tým – kluci z přípravky doplněný o dva brankáře z elévů. Zkusil jsem, ať si to odehrají pěkně sami, takový křest ohněm. Poprali se s tím velice dobře, dvě výhry, jedna remíza a dvě prohry. Dokonce v jednom utkání nedostali ani jeden gól. Super výkon.

Postupně už kluky připravujeme na turnaj do Milevska, kde nás čeká obhajoba loňského druhého místa. Máme před sebou ještě pořádný kus práce, ale bohužel přístup některých hráčů na tréninku a účast nám vše ztěžuje. Dokážeme odehrát super utkání a hned další odchodit.”

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout na následujících odkazech Jaroslav Šulc a Tomáš Ságl