13.02.2024

Radost i smutek, to byl uplynulý víkend

Další herní víkend je za námi. Béčku přinesl jasnou účast v nadstavbě. Áčko se i přes prohru prezentovalo dobrým výkonem, který bude třeba přenést do zbytku sezóny.

Plzeň body nezískala zadarmo

Pelhřimov v sobotu vyrazil na předposlední kolo do Tachova, kde odehrál utkání s první Plzní. Plzeň od první minuty převážně držela míček na svých čepelích a hledala si cestu k prvnímu gólu. Tu našel domácí Fuchs, který vytvořil pěknou akcí šanci na gól duu Jeníček – Malkus a druhý zmíněný vstřelil první branku utkání. Pelhřimov byl blízko vyrovnání, ale Slávii podržel Trhlík. V desáté minutě využili domácí standardku a druhou asistenci si připsal Jeníček, tentokrát míček posunul na Fuchsu. Plzeň darovala Pelhřimovu přesilovku, když jim rozhodčí odpískali špatné střídání. Spartak mohl snížit v polovině trestu, ale Trhlík opět podržel svůj tým. Ovšem dvacet sekund před koncem vyloučení nabil Viktor Vlach tátovi tří dětí Martinovi Blažkovi a ten snížil na 1:2. Plný počet hráčů na hřišti dlouho nevydržel, na trestnou lavici si šel sednout Vojta Mozr. I Plzeň využila výhodu o jednoho hráče v poli více a odskočila opět na rozdíl dvou branek. Časomíra ukazovala 17:44 a hráči ve žluto-modrých dresech mohli jít znovu slavit. Opět zaúřadoval Martin Blažek. Bohužel radost na střídačce vydržela pouhých patnáct sekund. Slávii vrátil dvoubrankové vedení Mikolášek.

Na začátku druhé třetiny se oba týmy prezentovaly aktivní hrou, kterou podpořil lodivod Koten, když zamíchal sestavou a stáhl hru na dvě lajny. Blízko dalšího gólu byla nejprve Plzeň, ale střela Huleše skončila na tyčce Liborovy brány, následně Spartak nevyužil chybu domácích. Skóre se tedy měnilo až v polovině třetiny, ale bohužel zaúřadoval útok Slávie. Ke konci druhé třetiny měl Spartak druhou početní výhodu v utkání, když byl domácí Kondrady vyloučený za nesportovní chování. Pelhřimov si vytvořil pár slibných šancí, ale tentokrát se áčku nepodařilo přesilovku využít.

Do poslední části tak Pelhřimov šel s tříbrankovým mankem, ale po 40 sekundách snížil opět na rozdíl dvou krásnou střelou Viktor Vlach. Pelhřimov se dostal po minutě do další šance, ale finální přihrávku vystihl plzeňský Kuhajda. Následující čtyři minuty úřadovala Plzeň. Nejprve navýšila na 6:3 při vyloučení Vojty Papeže. Sedmý gól Slavie si připsal Michal Fuchs, který tím zkompletoval hattrick. A poslední plzeňskou branku vstřelil Pavel Šimek při odloženém vyloučením. Lukáš Zrzavý v poslední minutě překonal Trhlíka a upravil finální výsledek na 4:8.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„ Výkon i nasazení řady jednotlivců v dnešním utkání na velice dobré úrovni. Od toho se dá odrazit do zbytku sezóny, která bude dlouhá a náročná. Soupeř byl ve většině činnostech lepší a po zásluze dnes vyhrál. My jsme mu dovolili držet si po celý zápas dostatečný náskok. Play off jsme si prohráli v jiných zápasech. Díky soupeři za utkání a Tachovským za kvalitní pořádání i za atmosféru v hledišti. Přejeme soupeři hodně štěstí v boji o postup do 1. ligy.“

Spartak Pelhřimov vs. FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň 4:8

Poslední utkání základní části Pelhřimov odehraje na své půdě v sobotu 17.2. od 19:00.

Béčko si zajistilo nadstavbu

Mužská záloha o víkendu opět neprohrála a posledních sedm utkání nepoznala prohru. Po předposledním turnaji tak dál vede tabulku regionální ligy a zajistila si účast v nadstavbě. Pokud získá na posledním turnaji, který se hraje v Jihlavě, alespoň čtyři body, tak udrží první místo a nadstavbu odehraje na domácím hřišti!

Vyjádření kapitána Martina Kose:
„Útok na první místo. V neděli rezerva Spartaku vyrazila do Třebíče s cílem dostat se na první místo, aby se případný postup do baráže odehrál v Pelhřimově. První cíl sezóny splněn – postup do baráže. Průběžné první místo zatím splněno. K 100% jistotě bez ohledu na soupeře je třeba příště ze dvou zápasů uhrát alespoň 4 body. První zápas se hrál proti posíleným Okříškám. Celé utkání jsme si komplikovali nedůrazným dostupováním protihráčů – potažmo neblokováním následujících střel. Druhou velkou komplikací byla rychle inkasovaná branka po našem gólu, což se též opakovalo velmi často. Mimo 10 minut bylo utkání gólově pod naší kontrolou. I přes nepovedený výkon jsme uhájili výhru 7:6.

+ výhra, využitá přesilovka
– viz. výše.

Kdo si myslel, že ve druhém zápase proti domácí rezervě Třebíče zahrajeme lépe, neboť soupeře po krátké pauze čekal druhý zápas, musel být zklamán. Ano, optický tlak tu byl, ale laxní pohyb a hra bez nápadu bylyvodou na mlýn Třebíče. Díky tomu byla po většinu utkání ve hře o body. Až závěrečná pětiminutovka byla jasně v režii Spartaku, který po zásluze vyhrál. Jenže výkonem, který znovu nebyl hoden prvního místa.

+ výhra
– zajištění baráže - znovu rychle inkasované góly po našich gólech. Spousta individuálních chyb, hru bez myšlenky - to není to, čím se chceme prezentovat. Doufejme, že to byl pouze špatný den většiny z nás.

Příště motivace jasná, hrát o dost lépe, neb to umíme, a zajistit si první místo. Díky za účast.“

Spartak Pelhřimov vs. PSKC Okříšky 7:6
Spartak Pelhřimov vs. Snipers Třebíč B 9:5

Dorostenci i přes dobrý výkon podlehli Třebíči

Pelhřimovští dorostenci i po sobotním utkání dál vévodí tabulce s náskokem osmi bodů na druhý Havlíčkův Brod.

Vyjádření trenéra Marka Ješátka:
„Dnes pouze jeden zapas a v tom nás čekala Třebíč B. Myslím, že výsledek je pro nás krutý, protože jsme neodehráli zas tak špatný zápas. 1 vlastní a 2 smolné góly nás ale hrozně srazily. Nicméně musím sportovně pogratulovat soupeři, který odehrál dobré utkání. Když k tomu přidáme naše neproměnné gólové šance, vyjde nám výsledek 9:6. Klukům děkuji hlavně za závěr utkání a soupeři za super zápas.“

Spartak Pelhřimov vs. Snipers Třebíč B 6:9

Dorostenky dál vítězí

Pelhřimačky pokračují ve stíhací jízdě a po dvou víkendových výhrách dál ztrácí pouhý jeden bod na první Světlou. Ve hře je stále 18 bodů, a to včetně tří bodů, o které se bude bojovat přímo se Světlou nad Sázavou na turnaji v Písku.

Vyjádření trenéra Honzy Knězů:
„Nedělní předprázdninový turnaj začal zápasem proti týmu z Českých Budějovic. Zápas jsme měli, až na pár situací, které jsme řešili laxně, pod kontrolou. Druhý zápas, až na obě laxně inkasované branky, proběhl pro nás také v pořádku a v podobném duchu jako první zápas.

V obou zápasech jsme se snažili hrát celou dobu na balonu a vytvářet si šance. S naší předvedenou hrou jsem po delší době z 95 % spokojen, ale mám blbý pocit, že se to v sobotu na dalších turnaji rychle změní. Důvodů je pro to spousta. Rád bych napsal, že do dalších turnajů zapracujeme na chybách a jiných věcech, ale bohužel nebude moc čas a ani prostor.