06.02.2024
autor: Martin Domanský

Tenhle víkend se nepodařil…

O víkendu se dospělým kategoriím nedařilo, áčko prohrálo před domácími fanoušky s Blanskem a ženy nedokázaly na turnaji v Žirovnici vstřelit žádnou branku. Jediné body do tabulky posbírali starší žáci.

Naděje umí poslední

Áčko v sobotu přivítalo v „Poutník“ aréně Blansko, které též stále bojuje o play-off a ani po sobotní výhře nemá účast ve vyřazovacích bojích jistou. Oproti modro-žlutým má po sobotní výhře účast ve svých rukách. Spartak díky ztrátě důležitých bodů nikoli.

Pelhřimov, který nastoupil do utkání pouze se dvěma lajnami, hrál aktivní a útočný florbal od prvních sekund. První střelu utkání vyslal Martin Blažek, ale střela od půlky byla spíše na rozchytání Opletala. Mezi další střelce se zapsal Kryštof Smejkal a Viktor Vlach, ale ani jedna střela nijak neohrozila gólmana Blanska. Spartak sice byl na začátku aktivnější, ale bohužel nebyl nebezpečný. Blansko si vytvořilo obrovskou šanci v osmé minutě, když šli dva hráči sami na Libora Domkáře. Libor zkušeně přečetl hru a Blansko vychytal. O pár vteřin bohužel už Blansko Libora prostřelilo a dostalo se do vedení. Pelhřimov si vytvářel dál šance, ale míček buď skončil na Opletalovi, nebo v hledišti. Ve třinácté minutě zaúřadovalo podruhé mužstvo v černo-žlutých dresech. Pelhřimov byl hodně blízko ke snížení dvanáct sekund před koncem první třetiny, když Víťa Papež nahrával do prázdné branky svému bratrovi, jenže ten trestuhodně míček poslal do diváků.

Vstup do druhé třetiny se nevydařil, když po necelé půl minutě Blansko vedlo 3:0. Za změnou skóre se hnal Martin Blažek, který ukazoval, že to stále má v rukou, ale i jeho střely končily na Opletalovi. Ve druhé třetině hostě převzali otěže a domácí tým hodně trápili a v polovině utkání už vedli 6:0. Nutno podotknout, že tvrdý boj nesváděli jen hráči na hřišti, ale i domácí fanklub. S Blanskem přijel početný kotel a oba fanouškovské tábory tak vytvářely elektrizující atmosféru. První gól domácích vstřelil Honza Knězů, ale v rozletu domácím Blansko zabránilo, když po minutě odpověděl na snížení Kryštof Indruch. Čtyři minuty před koncem se poprvé vylučovalo, a to na straně hostí. Při přesilové hře dvakrát vystřelil Viktor Vlach, ale obě jeho pumelice šly mimo bránu. Po skončení přesilovky se dlouho nehrálo v plném počtu. Rozhodčí ukázali na Martina Blažka, který se provinil blokováním florbalky. Martin si nestačil ani sednout a Blansko osmým gólem ze standardky vyhnalo Libora z brány. Druhý start v Národní lize si tak připsal junior Michal Březina.

Nehledě na skóre se šlo do poslední třetiny aktivně. Pelhřimov dál ohrožoval Opletala, ale většina míčků mu byla naservírovaná do náruče. Blansko hnané svým kotlem nepolevilo a dál se tlačilo za změnou skóre. To se mu dařilo a po pěti minutách už vedlo 10:1. Co se musí uznat, tak i přes nepříznivé skóre se domácí nevzdávali a dál bojovali. Bohužel žádná střela nechtěla zapadnout za Opletalova záda. Poslední gól Blanska zaznamenal Jan Videman, na který dokázal odpovědět Viktor Vlach a upravil tak finální výsledek na 2:11. Dobrým zákrokem se v posledních minutách vyznamenal Michal Březina, který vychytal samostatný únik Blanska. Skóre se neměnilo ani při druhé přesilovce Spartaku a Blansko si z Pelhřimova odvezlo tři body.

Děkujeme fanouškům za skvělou atmosféru, když si do haly našlo cestu krásných 177 diváků!

Další utkání Spartak odehraje v sobotu 10.2. proti první Plzni.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:

„Za dnešní utkání patří omluva našim diváků. Snahu nelze hráčům upřít, ovšem naivita v soubojích, v přípravě šancí i v samotném zakončení vede k debaklu, který domácí hala dlouho nezažila. Děkuji divákům a oběma týmům za super atmosféru a soupeři za zápas.“

Rozhovor s trenérem Honzou Kotenem si můžete poslechnout ZDE

Fotky z utkání si můžete prohlédnout ZDE

Spartak Pelhřimov vs. FBK Atlas Blansko 2:11

Ani ženám se nedařilo

Pelhřimovské ženy v neděli odjely do Žirovnice v oslabené sestavě. Utkání odehrály proti Soběslavi, se kterou poprvé v letošní sezóně prohrály a silnému Jindřichovu Hradci. Pelhřimačky nezaznamenaly žádný gól a obě utkání prohrály 0:5.

Vyjádření kapitánky Evy Schmidtové:
„Do prvního zápasu jsme proti Soběslavi vstoupily s podstatně menší vervou a nadšením než naše soupeřky. Už během první třetiny protihráčky obehrály dvakrát Jupí a do konce zápasu přidaly ještě další 3 góly. Bohužel naše hráčky nebyly schopné překonat obranu protihráček a skóre skončilo pro Pelhřimov prohrou.

Do druhého zápasu jsme vstupovaly s větším odhodláním. Soupeřky hrály dobrý florbal a nebyly zbytečně agresivní, jako tomu bylo v prvním zápase. I přesto, že se druhý zápas vedl ve znamení většího počtu střel na obou stranách, byly soupeřky nakonec úspěšnější a výsledné skóre skončilo 5:0.“

Spartak Pelhřimov vs. Banes Florbal Soběslav 0:5
Spartak Pelhřimov vs. Florbal Jindřichův Hradec 0:5

Starší žáci zaznamenali dvě výhry

Pelhřimovští žáci na domácím turnaji dokázali porazit v prvním utkání turnaje Orli z Kněžic vysoko 10:1. Další body si připsali i ve druhém utkání proti Dačicím. V posledním utkáním domácí Pelhřimov už nestačil na Světlou a prohrál těsně 0:2

Vyjádření trenéra Jirky Žáka:
„V sobotu čekal na starší žáky domácí turnaj s družstvy z druhého koše. Do prvního zápasu proti Kněžicím nastoupili kluci se dvěma dorostenkami. Díky dobrému a aktivnímu vstupu jsme od začátku diktovali tempo, hráli náš styl, což nám přineslo jasné vítězství. Do druhého zápasu jsme nastupovali proti papírově nejtěžšímu soupeři z Dačic. Začátek nám trochu utekl, ale dokázali jsme zápas otočit a dovést ho do jasného vítězství díky dobrému výkonu hráčů a pěkným florbalovým akcím. Do poslednímu zápasu jsme nastoupili proti Světlé nad Sázavou. Dovoluji si tvrdit, že jsme měli více ze hry a předváděli lepší týmový výkon, ale nepodařilo se nám vstřelit branku proti výborně chytajícímu brankáři soupeře. Díky této jediné prohře jsme zůstali ve druhém koši, a tak snad kluci příště ukážou, že patříme zpět do prvního koše.“

Fotky si můžete prohlédnout ZDE

Spartak Pelhřimov vs. Orel Kněžice 10:1
Spartak Pelhřimov vs. TJ Centropen Dačice 5:3
Spartak Pelhřimov vs. Sklo Bohemia Světla nad Sázavou 0:2

Mladší žáci odehráli domácí turnaj

Na nedělním turnaji, který se konal na domácí palubovce, se představily i mladší žákyně, které předvedly slušný výkon.

Vyjádření trenérky Míši Opicové:
"První polovinu turnaje měly zápasy velmi slušné tempo. Rychlé posouvání balonků, zlepšená kombinační hra, poctivé návraty do obrany, rozebírání hráčů. To byly hlavní pilíře naší hry.

Zápas proti JeMoBu byl vyrovnaný a bylo k vidění i pár pěkných gólů. V následném zápase jsem si poradily s Tygřicemi ze Světlé nad Sázavou, kterým chytala šikovná gólmanka. Úkolem bylo střílet, clonit a dorážet. To se plnilo a po zásluze jsme zápas dovedly do vítězného konce.

Po delší pauze jsme naskočily proti našim klukům, ačkoliv jsme znaly jejich kvalitu, nechtěly jsme se nechat zastrašit. I přes vyšší počet obdržených branek jsem byla s výkonem holek více než spokojena.

Tento poměrně povedený turnaj jsme chtěly zakončit pozitivně, a to výhrou proti Pacovským Honzíkům. Po prvním poločase jsme vyply a přestaly úplně hrát. Byly jsme jak na procházce, kochaly jsme se ostatními, fandily gólmance, jak hoří naše chyby a hráče nechávaly úplně neobsazené.

Pro mě zklamání, že jsme nehrály až do konce, možná došly síly, nebo se nám jen už nechtělo. Nevím.

Turnaj hodnotím jako velmi povedený. Je vidět zlepšení jak na jednotlivcích, tak i na týmové hře. Děkuji hráčkám za turnaj!"

„V neděli se konal další domácí turnaj mladších žáků. Snažili jsme se kluky rozdělit tak, abychom měli dvě stejně silná družstva. To se zhruba povedlo, a tak kromě jedné remízy kluci vyhráli všechna utkání. Zápasy nám ukázali, kde jsou naše silné, ale i slabé stránky, a tak máme na čem dále trénovat. Díky všem klukům za účast a těším se na další turnaj.“

Fotky si můžete prohlédnout ZDE (Jaroslav Šulc) a ZDE (Tomáš Ságl)

Přípravky se bavili florbalem ve Světlé

Vyjádření trenéra Luďka Charouzka:
„Další turnaj nejmladší kategorie se uskutečnil ve Světlé nad Sázavou.Dorazili jsme se dvěma družstvy, modří– zkušenější a žlutí – složení převážně z benjaminků. Modrý tým potvrdil letošní dobrou výkonnost a vyhrál všechna svá utkání. Žlutí se taky neztratili a dokázali jedno utkání vyhrát a ostatní soupeře notně potrápit. S výkonem a hlavně přístupem hráčů byli trenéři tento turnaj spokojeni.“