26.09.2020
autor: Martin Tkadlec

Aligátor o zuby nepřišel, Spartak dostal venku další lekci

Pelhřimovští florbalisté se výkonu z domácího zápasu ani nepřiblížili a kvůli tragické třetí třetině a hloupému pětiminutovému vyloučení Hendrycha mají zase týden o čem přemýšlet.

Zápas na křenovické půdě začali aktivněji Aligátoři, Gregr pálil nicméně mimo. To Zrzavý na druhé straně byl mnohem přesnější a ze vzduchu poslal Spartakovce do vedení. Že jde o povedený vstup potvrdil po chvilce Kocián, který využil situaci dva na jednoho. Jeho radost ale netrvala dlouho. Po dvou slepených brankách Zbořila bylo ještě před půlkou třetiny vyrovnáno. Domácí byli i nadále při chuti a fantom minulého zápasu Domanský měl co dělat, aby se skóre k jeho nelibosti nepohnulo. Okolo něj to v ten okamžik hučelo jako v úlu a do klidu mu na konci periody nepomohl ani sekající Běhounek.

Jeho vyloučení nicméně hosté přečkali a sami dostali na začátku druhé třetiny stejnou možnost. Tou ale pohrdli a na konci výhody se ještě nechal vyloučit bránící Fučík. Ani jeho prohřešek ale Aligátoři nepotrestali. Gól přišel až při plném počtu hráčů, kdy se nad nohu Domanského trefil T. Jedlička a poslal domácí poprvé do vedení. Pelhřimovští mohli srovnat v další přesilovce, ale opět byli jaloví. Sérii neúspěšných početních výhod nedokázal protrhnout ani Líznar, který jen orazítkoval tyčku. Aligátory to ale dlouho mrzet nemuselo. Na 4-2 navýšil jejich vedení pohodlně Klimeš. Modrožluté do zápasu nevrátila ani jejich třetí přesilovka a mohli být rádi, že Král trefil z úniku jen tyč.

Taky třetí třetina začala mírným tlakem domácích, kteří se chtěli co nejrychleji uklidnit. Ideální příležitost rozhodnout dostali při pětiminutovém vyloučení Hendrycha, který seknul Zbořila do hlavy. A to se taky stalo. Během dlouhé přesilovky vstřelili hned čtyři branky a vyhnali bezmocného Domanského na střídačku. Toho nahradil Tvrdý, který se ještě nestihnul ani zapotit a už lovil devátý míček ze sítě. A to vše při přesilovce Spartaku. Jak vypadá dokonalý zmar ukázali hráči Pelhřimova v závěru utkání, když neproměnili ani zesílenou početní výhodu. Gól Hendrycha minutu před koncem tak byl už jen hodně slabou náplastí.