09.02.2020
autor: Martin Tkadlec

Béčko má na dosah nadstavbu, doma bralo čtyři body

Hráči pelhřimovské mužské zálohy si v prvním zápase poradili lehce s Bystřicí. Souboj o druhý flek v tabulce proti béčku Žďáru ale vítěze neměl. I tak mají nadstavbu takřka na dosah ruky.

Spartak Pelhřimov B vs. ASK Bystřice n.P. 10:4 - online, foto
Béčko, prošpikované několika borci elitního týmu, začalo zápas dobře a po gólu Žáka rychle vedlo. Spartakovci byli i nadále lepší a důkazem toho byla Charouzkova branka v oslabení. Toho ke skórování vybídnul nejlepší nahrávač ligy Kos. Třetí branku domácích přidal opět Charouzek, který svou předchozí trefu takřka okopíroval. Pár šancí měli i hosté z Bystřice, ale zradila je koncovka.

I druhou třetinu začali pelhřimovští florbalisté rychlým gólem. Z přečíslení se prosadil Šulc. Odpověď hostujícího Dufka však neměla dlouhého trvání. Ještě před půlkou zápasu si Žák vychutnal gólmana Slámu a bylo to zase o čtyři. Bystřičtí se nicméně nevzdávali. Jejich druhou branku si do statistik zapsal Mazánek. A kdyby Koten nezabránil skoro jistému gólu, mohlo být ještě hůř. Štěstí pak měli taky hosté, které zachránila tyč. To se k nim otočilo zády o pár vteřin déle, kdy Žák dovršil hattrick.

Čepice na hřiště létaly hned zkraje třetí třetiny znovu. Knězů našel zpoza branky Charouzka a šlo se slavit. Nekončila ani show Žáka, který si připsal už čtvrtý zářez. Hráč s šedivým vlasem neměl stále dost a zanedlouho se radoval znovu - a to už popáté. Hosté pak ještě snížili, nad nohu Domanského se trefil Dufek. Bystřičtí nakonec okusili i chuť pelhřimovské desítky. Do gólových statistik se zapsal taky věčný nahrávač Kos. Poslední slovo měl Musil, který skóre už jen kosmeticky upravil.

Spartak Pelhřimov B vs. Hippos Žďár n/S. B 7:7 - online, foto
Zápas o druhé místo v tabulce začali lépe Hroši, kteří šli po chybě pelhřimovské obrany do vedení. Nedorazu využil Zerák. Další jejich velkou šanci naštěstí uhasil Švrkala. Vyrovnání se domácí dočkali z hole Žáka, který vymetl od mantinelu roh branky. Nerozhodný stav ale nevydržel dlouho. Gól Imramovského vrátil úsměvy na stranu Žďáru. Spartakovci pak zavřeli soupeře na jeho polovině, lépe než nad branku ale nemířili. Ke slovu se proto přihlásil opět Žák, který svým spoluhráčům ukázal, kam s míčkem. Ani tentokrát vyrovnané skóre nevydrželo. Tlustý využil zmatku před bránou a hosté znovu vedli. A to jen pár vteřin před sirénou.

Začátek druhé třetiny vyšel modrožlutým parádně. Čech svou obávanou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě. Stav utkání překlopil na stranu Spartaku Švrkala, který se trefil přesně k tyči. Navýšit vedení mohl Knězů, gólman Krátký byl ale pozorný. Po něm na něj nevyzrál ani Žák. Že jde o duel vyrovnaných týmů, připomněl Zich, který vyrovnal na 4-4. A aby těch obratů nebylo málo, hned po něm se mezi střelce zapsal opět Zerák. Domácí se snažili do přestávky ještě vyrovnat, proti byl ale výborně chytající Krátký.

Poslední třetina začala nebezpečnou střelou Knězů. Rychlého vyrovnání se Spartakovci ale přece jen dočkali. Kos v početní výhodě našel zpoza branky Žáka, který zkompletoval hattrick. A mohlo být ještě líp, kdyby Charouzek netrefil pouze tyčku. Že je rozeným střelcem zase připomněl Žák, který zaknihoval už svou čtvrtou branku. Bláznivý zápas ale nekončil, na 6-6 srovnal Dvořák. Pelhřimovští chtěli ale za každou cenu vyhrát a po brance Charouzka tomu byli zase o chlup blíž. O jeho vytržení se postaral Zerák, který opět srovnal. Definitivně rozhodnout mohl Charouzek, ale ke smůle Spartakovců trefil jen tyčku.

Regionální liga mužů - skupina 5
- tabulka a výsledky
- soutěž hraje 16 družstev rozdělených na dvě krajské skupiny (Jižní Čechy a Vysočina) po 8 týmech
- nadstavbu hraje 5 družstev: první 2 družstva z každé skupiny a lepší tým ze 3. místa