18.11.2019

Béčko ztratilo sedm bodů

Netradičně tři utkání v jednom dni mělo na programu béčko Spartaku v Regionální lize. Prohra s lídrem soutěže a dvě remízy s týmy ze spodních pater tabulky nelze hodnotit jinak než jako neúspěch.

Spartak Pelhřimov B vs. TJ Sokol H. Brod Erupting Dragons 6:6 online
Úvodní utkání s exdivizním Havlíčkovým Brodem mělo hodně podobný průběh jako to zářijové v Pelhřimově. Spartak prohrával už 1:4, aby se v poslední třetině poprvé v utkání dostal do vedení 6:5. O plný bodový zisk připravila Pelhřimov dorážka v samém závěru utkání. Pozitivem je určitě nesložení zbraní i za nepříznivého stavu. Bohužel obrat nebyl opět dotažený k zisku třech bodů - za stavu 6:5 byla řada šancí rozhodnout.

Spartak Pelhřimov B vs. Sabots Jihlava 5:8 online
Utkání proti neporaženému lídru tabulky Sabots Jihlava začalo z obou stran hodně opatrně. Úvodní třetina nabídla jedinou změnu skóre. Ve druhé třetině se sice Spartak dostal do vedení 4:2, soupeř ale dokázal vyrovnat a ve třetí třetině si vytvořil rozhodující náskok, který si pohlídal až do konce utkání. Nám chybělo zejména důraznější bránění jediného střelce Jihlavy, který zatížil konto béčka šesti brankami!

Spartak Pelhřimov B vs. Florbal Telč 3:3 online
Třetí utkání bylo pro oba týmy, Pelhřimov i Telč, velkým očistcem. Sestavu Spartaku ještě zúžila dvě zranění. O výsledku utkání rozhodlo neuvěřitelné množství jak neproměněných gólových šancí, tak zejména netrefování brankové konstrukce. Z mého pohledu byl obraz hry obdobný jako první společné měření sil, které Spartak vyhrál vysoko 15:4. Tentokrát ztrácí Spartak dva body za brankově chudou remízu 3:3.

Za úzký kádr nemohou hráči, kteří tam byli - těm naopak patří díky za tři utkání, za pomoc Zajdovi i Knězimu. Další čtyři z pěti turnajů se nekryjí s áčkem, takže sestava by měla být daleko širší. Věřím, že se rozšíří i počet "béčkařů" v sestavě. Pracujme na činnostech, které v rozhodujících fázích utkání ve výsledku vedou ke ztrátě bodů - důraz na přesné zakončení, přesnou rozehrávku, pokrytí míčku, uvolnění se v předbrankovém prostoru, bránění jeden na jednoho, včetně blokování střel.

Regionální liga mužů - skupina 5
Tabulka a výsledky
- soutěž hraje 16 družstev rozdělených na dvě krajské skupiny (Jižní Čechy a Vysočina) po 8 týmech
- nadstavbu hraje 5 družstev: první 2 družstva z každé skupiny a lepší tým ze 3. místa