Dorostenky
24.11.2018
autor: Neznámý uživatel

Dobře využitá sobota

24. listopadu 2018, dušičkové počasí, za oknem déšť, mlha a sychravo a tak lepší se schovat pod střechu haly a využít volna k tréninku.

A přesně to holky z kategorie dorostenek a starších žákyň udělaly. Na základě pozvánky dorostenek z Kutné Hory jsme zajeli do jejich krásné haly na společný trénink završený přátelským zápasem.

V časovém bloku od 8:45 do 10:15 probíhá společný trénink, kdy s kolegou Martinem Němcem z Kutné Hory a jeho asistentkami střídáme v tréninku a navzájem si ukazujeme, co na tréninku a jak procvičujeme. Holky jsou promíchány a střídají se na jednotlivých stanovištích i v činnostech. Prostě trénink jak má být.

Pozoruji, jak všichni trénují naplno a snaží si navzájem ukázat, v čem jsou lepší. A to je dobře, to je přesně smysl našeho setkání. Po hodině a půl tréninku nastává krátká přestávka před vrcholem tréninku - společným zápasem.

Holky Spartaku dorazily tradičně v počtu 8+1. smiley Na marodce se nacházela naše brankářská jednička Štěpka a také Sára, která pravidelně nastupuje v útoku. Na jejich místo nástoupily nové posily holky Nela a Mája. Do branky šla dvojka Maru, na její v místo obraně se přesunula Viki. 

Naše sestava:
Brankář - Maru
Obránci - Jana (C), Bety, Viki
Útočníci - Terka, Zuzka, Áďa, Nela a Mája

Proti nám klasicky přesila 14-ti holek, ale jak říkám soupeři, na to my jsme zvyklý. Budeme hrát 3x 20 minut hrubého času, ale o fyzickém stavu holek nepochybuji. Oni to dají, jenom bych chtěl, aby to daly od začátku.

Jenže zůstává jenom u přání. První třetina je nedůrazná, vázne pohyb, komunikace, zbytečně chybujeme a prohráváme ji 0:2. Nápadně mi to připomíná jeden tým Spartaku (kluci z áčka prominou), ale je to tak. Ale pokud to mají holky od nich okoukané, tak vlastně můžu být v klidu. Říkám holkám, co je třeba zlepšit a stroj se začíná roztáčet. Každou minutou ve zbývajících třetinách jsme lepší a lepší a každý gól je hezčí a hezčí po pěkných a povedených kombinacích. Otáčíme zápas na 5:2!!! yes

Dnes nebylo hlavní vyhrát, ale trénovat a posunout se dál. Cíle bylo dosaženo, trénink se povedl a vítězství v zápase je pomyslnou třešničkou na dortu. V brance Maru předvedla výborný výkon, je fajn vědět, že máme dvě skvělé brankářky. V obraně Jana, Bety a Viki byly důrazné, blokovaly střely, hrály důrazně do těla a výborně rozehrávaly hru. A v útoku Terka, Zuzka, Áďa, Nela a Mája dobře bránily zónu, podnikaly rychlé útoky a často hned na začátku překazily soupeři rozehrávku. Jsem rád, že nové holky dělají velké pokroky a že je to zásluha celého týmu, kdy si všichni navzájem pomáhají. smiley

Velké poděkování patří Martinu Němcovi a jeho asistentkám z Florbalu Kutná Hora. Děkujeme za pozvání, skvělou péči o nás a věřím, že brzy na oplátku v Pelhřimově.

David Štursa

Další články z této kategorie
28.04.2019
VIDEO Sezóna 2018/2019
Video sezóny 2018/2019 starších žákyň a dorostenek.
24.03.2019
KRÁSNÁ TEČKA
24.3.2019, den posledního turnaje dorostenek sezóny 2018/2019. Poslední dva zápasy a je konec. Sezóna se dostala do svého závěru. Ale ve hře je toho ještě dost. Před turnajem jsme pátí, ale na čtvrté místo nám chybí jediný bod. Urveme ho?
10.03.2019
Letní soustředění Dorostenky 2019
Letní soustředění dorostenek proběhne společně s kategorií starších žákyň ve dnech 10.8. - 17.8.2019 v rekreačním středisku Kletečná.
1.TJ Sokol Jaroměř (POSTUP)54
2.ASK Orka Čelákovice41
3.Spartak Pelhřimov39
4.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr38
5.FAT PIPE Traverza Mukařov37
6.TJ Turnov37
7.Panthers Praha33
8.Wizards DDM Praha 1032
9.Florbal TJ Kobylisy27
10.FBC Plzeň24
11.FBC DDM Kati Kadaň (SESTUP)20
12.DDM SANEXCZ Děčín IV (SESTUP)14
Nejbližší utkání
Partneři