Dorostenky
24.11.2018
autor: Neznámý uživatel

Dobře využitá sobota

24. listopadu 2018, dušičkové počasí, za oknem déšť, mlha a sychravo a tak lepší se schovat pod střechu haly a využít volna k tréninku.

A přesně to holky z kategorie dorostenek a starších žákyň udělaly. Na základě pozvánky dorostenek z Kutné Hory jsme zajeli do jejich krásné haly na společný trénink završený přátelským zápasem.

V časovém bloku od 8:45 do 10:15 probíhá společný trénink, kdy s kolegou Martinem Němcem z Kutné Hory a jeho asistentkami střídáme v tréninku a navzájem si ukazujeme, co na tréninku a jak procvičujeme. Holky jsou promíchány a střídají se na jednotlivých stanovištích i v činnostech. Prostě trénink jak má být.

Pozoruji, jak všichni trénují naplno a snaží si navzájem ukázat, v čem jsou lepší. A to je dobře, to je přesně smysl našeho setkání. Po hodině a půl tréninku nastává krátká přestávka před vrcholem tréninku - společným zápasem.

Holky Spartaku dorazily tradičně v počtu 8+1. smiley Na marodce se nacházela naše brankářská jednička Štěpka a také Sára, která pravidelně nastupuje v útoku. Na jejich místo nástoupily nové posily holky Nela a Mája. Do branky šla dvojka Maru, na její v místo obraně se přesunula Viki. 

Naše sestava:
Brankář - Maru
Obránci - Jana (C), Bety, Viki
Útočníci - Terka, Zuzka, Áďa, Nela a Mája

Proti nám klasicky přesila 14-ti holek, ale jak říkám soupeři, na to my jsme zvyklý. Budeme hrát 3x 20 minut hrubého času, ale o fyzickém stavu holek nepochybuji. Oni to dají, jenom bych chtěl, aby to daly od začátku.

Jenže zůstává jenom u přání. První třetina je nedůrazná, vázne pohyb, komunikace, zbytečně chybujeme a prohráváme ji 0:2. Nápadně mi to připomíná jeden tým Spartaku (kluci z áčka prominou), ale je to tak. Ale pokud to mají holky od nich okoukané, tak vlastně můžu být v klidu. Říkám holkám, co je třeba zlepšit a stroj se začíná roztáčet. Každou minutou ve zbývajících třetinách jsme lepší a lepší a každý gól je hezčí a hezčí po pěkných a povedených kombinacích. Otáčíme zápas na 5:2!!! yes

Dnes nebylo hlavní vyhrát, ale trénovat a posunout se dál. Cíle bylo dosaženo, trénink se povedl a vítězství v zápase je pomyslnou třešničkou na dortu. V brance Maru předvedla výborný výkon, je fajn vědět, že máme dvě skvělé brankářky. V obraně Jana, Bety a Viki byly důrazné, blokovaly střely, hrály důrazně do těla a výborně rozehrávaly hru. A v útoku Terka, Zuzka, Áďa, Nela a Mája dobře bránily zónu, podnikaly rychlé útoky a často hned na začátku překazily soupeři rozehrávku. Jsem rád, že nové holky dělají velké pokroky a že je to zásluha celého týmu, kdy si všichni navzájem pomáhají. smiley

Velké poděkování patří Martinu Němcovi a jeho asistentkám z Florbalu Kutná Hora. Děkujeme za pozvání, skvělou péči o nás a věřím, že brzy na oplátku v Pelhřimově.

David Štursa

Další články z této kategorie
06.01.2019
Tříkrálová neděle 2019
Na tříkrálovou neděli vyrazily dorostenky bojovat o důležitých 6 bodů do Ledče nad Sázavou.
16.12.2018
Hrad jsme neuhájili
Neděle 16.12.2018 byla pro dorostenky Florbalu Spartaku Pelhřimov výzvou, ve které měli uhájit své domácí území.
24.11.2018
Dobře využitá sobota
24. listopadu 2018, dušičkové počasí, za oknem déšť, mlha a sychravo a tak lepší se schovat pod střechu haly a využít volna k tréninku.
1.TJ Sokol Jaroměř39
2.Spartak Pelhřimov30
3.ASK Orka Čelákovice30
4.TJ Turnov27
5.FAT PIPE Traverza Mukařov26
6.Panthers Praha26
7.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr24
8.Wizards DDM Praha 1022
9.Florbal TJ Kobylisy18
10.FBC Plzeň18
11.DDM SANEXCZ Děčín IV14
12.FBC DDM Kati Kadaň14
Nejbližší utkání
Muži
26.01.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
Panthers Praha
09.02.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
T.B.C. LUCERN Králův Dvůr
23.02.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
DDM SANEXCZ Děčín IV
Partneři