03.04.2024
autor: Martin Domanský

O velikonočních svátcích se rozhodlo o vítězi série

Pelhřimovské áčko mělo perné svátky. Na Velký pátek odehrálo 6. utkání na hřišti Králova Dvora, kde nevyužilo matchball, a proto muselo rozhodnout 7. utkání na Velikonoční pondělí.

Velký pátek v Králově Dvoře

Áčko na státní svátek odjelo do Králova Dvora s výhodou jednoho matchballu. Utkání se od první minuty hrálo opatrně a ani jeden tým nikam nespěchal. Důkazem bylo, že první zákrok utkání si připsal Libor Domkář až po třech a půl minutách hry. První šanci ke vstřelení branky dostal Pelhřimov, když Tadeáš Melíšek bránil ve hře a byl vyloučen na dvě minuty. Hráči Spartaku výhodu jednoho hráče v poli nevyužili. To domácí byli úspěšnější. Za stejný prohřešek byl vyloučen minut před koncem Marek Švrkala. Po první třetině se šlo do šaten ještě za nerozhodného stavu, ale po dvaceti sekundách druhé už T.B.C. zaúřadovalo a střelou z půlky se dostalo do vedení 1:0. Pelhřimov se tlačil k vyrovnání, jenže míček vždy skončil na dobře chytajícím Procházkovi, nebo hráči Dvora střely blokovali.

V poslední části Pelhřimov dál zkoušel prostřelit Procházku, ale ten dál bezchybně strážil svoji svatyni. I Libor na druhé straně držel svůj tým a nedovolil domácím skórovat. Branka padla až v přesilovce 50. minutě. Po střele Tobiáše Uhříka a nešťastné teči míček skončil za Liborem. Králův Dvůr měl možnost navýšit vedení z trestného střílení po faulu Vojtěcha Papeže, ale Šíma Libora nepřekonal. Čas utíkal rychle a ani hra v šesti Pelhřimovu nepomohla prostřelit Procházku a Králův Dvůr odvrátil druhý pelhřimovský matchball a vyrovnal sérii.

Spartak Pelhřimov vs. T.B.C. Králův Dvůr 0:2

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Opět jsme nedali gól ve hře 5 na 5, navíc na rozdíl od soupeře jsme nevyužili ani jednu přesilovku. V celé sérii rozhodují maličkosti a v nich byl dnes soupeř efektivnější. My se musíme soustředit na řadu věci sami a nezaobírat se věcmi, které stejně nezměníme. Je to o nás, ne o soupeři. V pondělí doma vyhrajeme.”

Vyjádření trenéra T.B.C. Michala Kuberta:
„Dneska neskutečný morál a výborná defenzíva. Defacto jsme hostům nic nedovolili a proměnili jsme obě přesilovky. Jsme rádi, že jsme sérii zaslouženě srovnali a v pondělí tam jedeme vyhrát. Teďka je to o nás, a ne o soupeři. Víme, co funguje a s čím má soupeř problém. Děkujeme celé hale, která nám udělala neskutečnou atmosféru. Kéž by si chtěli udělat výlet v pondělí do Pelhřimova. Chtěl bych ještě jednou poděkovat celému týmu, a v pondělí tam ty parkety sežereme a přivezeme výhru pro Vás všechny. TBC KD - jedna rodina - jeden cíl.”

Rozhodující sedmé utkání

Že se sedmé utkání odehraje za skvělé atmosféry, bylo poznat už při vchodu do haly, kde se stála řada na lístky až na venkovní schodiště. Hráči obou týmů nastoupili k utkání před 337 diváky! Úvodní buly vyhrál Pelhřimov a hned se tlačil do útoku. Uběhly 2 minuty a zaúřadovalo duo Martin Blažek – Honza Knězů, když druhý jmenovaný prostřelil Procházku. Radost domácích netrvala dlouho. Králův Dvůr srovnal po 30 sekundách po chybě v obraně druhé lajny domácích.

Gólové hody pokračovaly. Stihly se odehrát dvě minuty a opět zaúřadovali hosté, když odražený míček z první backhandem trefil za Libora Urbánek. Domácím udělal radost Martin Blažek, když vyrovnal na 2:2. Brankové hody skončily v osmé minutě, bohužel sedmou branku utkání a třetí hostí vystřelil Vlček, který šel sám na Domkáře. Možnost srovnat měl Pelhřimov, když se provinil Adam Lešuk sekáním. Přesilovku áčko nevyužilo a dál hrálo s mankem jedné branky. Skóre se už v první třetině nezměnilo a do šaten se šlo za stavu 2:3.

Druhá třetina nezačala zrovna dobře pro domácí. T.B.C. už po 30 sekundách navýšilo na 2:4. Následně se hrálo nahoru dolu a útočníci moc brankáře nezaměstnávali. V polovině třetiny si zahrál Spartak druhou přesilovku. Hráči v modro-žlutých dresech si vytvořili pár slibných šancí, ale bohužel míček za záda Procházky nedostali. Pelhřimov nabíral na aktivitě a zkoušel střílet ze všech pozic. Za zmínku stojí střela z poloviny hřiště Viktora Vlacha, po které se Procházka musel hodně natáhnout, aby ji vyrazil.

Druhá třetina nabídla tedy pouze jednu branku a do třetí části šel Pelhřimov za stavu 2:4. Hned v první minutě měl na čepeli snížení Tomáš Kuchyňa, který netrefil prázdnou branku. Snížení přišlo nakonec z čepele Honzy Knězů po přihrávce Martina Blažka. Být ve florbalu druhé asistence, tak by si připsal Libor.  U Libora celá akce začala, když výhozem našel Martina Blažka. Situace na hřišti se víc a víc vyostřovala. Nebylo to ani nic pro kardiaky. Šance na obou stranách. Jednu ze svých možností proměnil Martin Blažek, který druhým gólem v utkání vyrovnal na 4:4. Na dramatičnosti přidal Honza Zábrana, jenž byl vyloučený za nedovolené vrážení. Naštěstí domácí oslabení skvěle odbránili a mohlo se pokračovat za vyrovnaného stavu. Časomíra ukazovala poslední minutu třetiny a Libor musel skokem zachraňovat. A aby toho nebylo málo, tak ještě 13 sekund před koncem fauloval Michal Nový a Pelhřimov hrál třetí přesilovku.

Prodloužení tedy Pelhřimov začal v pěti a soupeř ve čtyřech. Bohužel tady nedopadlo pořekadlo “do třetice nejlépe”, když ani tuto přesilovku Spartak nevyužil. Ani jednomu týmu se nepodařilo skórovat a utkání musely rozhodovat nájezdy. V nájezdech byli úspěšnější hosté, kteří proměnili z pěti nájezdů tři. Za Pelhřimov se prosadil pouze kapitán Honza Knězů.

Bohužel prohra pro Pelhřimov znamená sestup do Divize.

Děkujeme všem fanouškům za přízeň po celou sezónu!

Spartak Pelhřimov vs. T.B.C. Králův Dvůr 4:5pn

“V úvodní třetině jsem udělali až moc individuálních chyb v obranné činnosti a tím dostali soupeře do zápasu. V průběhu celého utkání jsme nedali, co jsme si dnes důraznou hrou připravili. Velká škoda nevyužité přesilovky na konci třetí třetiny a na začátku prodloužení. Nájezdy už byla loterie. Sérii jsme měli rozhodnout jindy. Soupeři, který nás čtyřikrát porazil, sportovně gratulujeme. Díky všem hráčům za celou sezónu, díky asistentům (Knězi a Zajda). Díky všem pořadatelům, kteří se podíleli na přípravě i produkci domácích utkání. DÍKY fantastickým fanouškům (speciální díky Zrzimu).”

“Neskutečný co jsme předvedli. Sérii z 1:3 pro nás na 4:3 - to se nestane každému. Jak jsem říkal minulý zápas - tohle bylo o nás. Kdyby jsme neztratili koncentraci - vyhráli jsme v základní hrací době. Jsem neskutečně hrdý na svůj tým, co předvedli, je vidět, že koktejl, který jsme jim namíchali společně s realizačním týmem jim chutnal !!! Děkujeme za celý náš klub a hlavně za fanoušky, kteří vážili cestu do Pejru a udělali nám domácí kulisu. Bez nich by jsme to nezvládli. Nezbývá nám než popřát smutným domácím hodně zdaru do Divize a ať se vrátí brzy zpět. Je škoda, aby takový klub s takovou historii zmizel z elitních soutěží. No a na závěr -  Je to TAAAAAAAAAAAAM, vezeme poloviční úspěch domů, připravíme se na Rtyni a jdeme se za svým cílem. Jedna rodina - jeden cíl. “