10.04.2024
autor: Martin Domanský

Sezóna se pomalu blíží ke konci

Ženy odehrály v sobotu doma předposlední turnaj. Dorostenkám a starším žákům skončila tento víkend sezóna.

Ženy doma byly 100%
Pelhřimovské ženy předposlední turnaj odehráli v domovské hale na ZŠ Osvobození. V prvním utkání se potkaly s posledním Táborem, který porazily 5:3, když po dvou třetinách vedly 4:1. Tábor sice v poslední třetině snížil na dvě branky, ale Pelhřimov Táboru více nedovolil a drama se nekonalo. To druhé utkání proti třetí Soběslavi bylo atraktivnější. Spartak sice po první třetině vedl 3:0, ale Soběslav v druhé části srovnala krok a utkání v poslední třetině dokonce vyrovnala. Vítězný 5. gól vstřelila Míša Házová z trestného střílení, když v pádu překonala hostující gólmanku.

Vyjádření kapitánky Míši Házové:
“O víkendu jsme odehrály dva domácí zápasy u nás v Pelhřimově. Čelily jsme týmům z Tábora a ze Soběslavi. A musím říct, že se nám doma dařilo skvěle! Oba zápasy jsme vyhrály, a tím jsme si zajistily celkem 6 bodů, které zůstaly v naší hale. Obě vítězství byla výsledkem skvělých přihrávek, zodpovědné hry a tvrdého nasazení. V zápase proti soupeřkám z Tábora jsme proměnily několik pěkných akcí a konečný vítězný výsledek byl 5:3. Do zápasu jsme nastoupily v rychlém tempu, a hned v prvních minutách jsme se ujaly vedení a držely jsme si ho už po celý zápas až do konce. V zápase bylo několik napínavých momentů a krásných akcí. Podařilo se nám proměnit nájezd a s naší šikovnou brankářkou Šárkou Kukačkovou v bráně jsme vyhrály první zápas.

Do druhého zápasu jsme nastoupily zodpovědně, stál proti nám kvalitní soupeř, kterého jsme nakonec porazily 5:4. Ve druhém zápase se nám dařilo dostávat obranu soupeře při rozehrávce pod tlak, čímž jsme nedaly prostor šikovnému soběslavskému útoku, aby se dostal do našeho obranného pásma. Když už se soupeřky dostaly do naší obranné zóny, tak nás naše další skvělá gólmanka Šárka Domanská v bráně podržela a většinu střel vychytala. Oba zápasy jsme si užily, a s výsledkem i naší hrou jsme byly spokojené. Doufáme, že poslední dva zápasy sezóny budou probíhat ve stejném duchu.”

Spartak Pelhřimov vs. 1. FbK Tábor 5:3
Spartak Pelhřimov vs. Banes Florbal Soběslav 5:4

Fotky z utkání ZDE

Dorostenkám končí sezóna
Dorostenky v neděli odehrály první kolo play-off proti brněnským Bulldogs. Play-off se hrálo na dvě utkání v jeden den.

Vyjádření trenéra Honzy Knězů:
“Je těžké hodnotit zápas, protože naším největším soupeřem byl strach. Góly, které jsme dostaly, to bylo něco hrozného. Míček jsme měli na hokejce, bum gól… hráčku jsme si pohlídali.. bum gól.. to se pak už těžko hraje a můžeme trénovat, jak chceme. Některé hráčky se snad zamyslí, jestli setrvat v tomto sportu, protože to není poprvé, kdy je výkon otřesný. Příjemnější by bylo, kdybychom soupeři namazali, nebo šli před naší bránou do 3 hráček. Dostávat tyhle góly, to se těžko kouše. Možná některé hráčky nepouštět do těžkých zápasů, to je taky možnost. Velké pozitivum je zbylých 5 třetin dvojzápasu. Bohužel, jak by to dopadlo, kdybychom se nepo*****, se nedovíme.

Uvidíme, co bude dál. Díky za sezónu a sportu zdar.“

Spartak Pelhřimov vs. Bulldogs Brno 1:7
Spartak Pelhřimov vs. Bulldogs Brno 1:3

Strži ukončili sezónu doma

Vyjádření trenéra Vojty Mozra:
“Poslední turnaj sezóny jsme nezačali úplně podle našich představ. Hrozivý první dotyk s balonkem, celkově byli kluci ještě asi hlavami někde na snídani doma, nebo já nevím. laughNechávali jsme soupeře chodit 2 na 1. Toho soupeř využil a zaslouženě vyhrál. Po zápase jsme si vysvětlili pár věcí, kluci se probrali a jeli jsme na Světlou. Myslím si, že nás soupeř trochu podcenil. V tom zápase bylo už pár věcí, které bych chtěl vidět v každém zápase. Dobrá hra 1 na 1, byli jsme sebevědomí na balonku, plus skvělý gólman, a hlavně výborný týmový duch, podpora spoluhráčů a lavička žila. Prostě to, co chceme, aby bylo každý zápas.

Proti Třebíči jsme si přenesli dobrou náladu z minulého zápasu i když jsme prohrávali 3:1, tak nějakou silou vůle a tím, že jsme si věřili, zápas otočili. Trochu se štěstím, ale štěstí přeje připraveným. Zase výborná bojovnost, zdravé sebevědomí, ubránili jsme šikovné útočníky soupeře s pomocí dobrých zákroků našeho gólmana. Na konci chtěl soupeř tlačit, my se ale nenechali a nebáli se. Chtěli jsme vyhrát a dokonat obrat, ale nepovedlo se. Celkově ale dobrý výkon. Děkujeme soupeřům za turnaj.

Na závěr bych chtěl poděkovat pořadatelům za dobrý turnaj. Rodičům a kamarádům hráčů za podporu. A klukům bych chtěl poděkovat za sezónu, někdy to bylo těžký, ale vidím tam posun. Těším se až na to navážeme v budoucnu. V létě se budu těšit.”

Spartak Pelhřimov vs. Havlíčkův Brod 3:7
Spartak Pelhřimov vs. Světlá nad Sázavou 4:0
Spartak Pelhřimov vs. Snipers Třebíč bílí 3:3

Fotky z utkání proti Havlíčkovu Brodu ZDE

Mladší žáci

Vyjádření trenéra Libora Březiny:
„Turnaj mladších žáků jsme odehráli tentokrát v plném počtu hráčů, kteří se zúčastní turnaje v Milevsku. Dvě jasné výhry s rozdílem skóre o deset branek dávají naději na dobrý výsledek v Milevsku. Remíza se žákyněmi z Moravských Budějovic, co k tomu říct? Buď jsme chtěli být gentlemani nebo snad předčasná puberta. laughTurnaj odehraný dobře až na dvě neřesti. Stále se nám nechce vracet do obrany, když hráčům trenér nestojí na patách a spousta neproměněných jasných gólových šancí.“

Libor Březina

Starší žákyně

Vyjádření trenérky Míši Opicové:
“K předposlednímu turnaji sezóny vycestovaly žákyně v sobotu do Světlé nad Sázavou. Čekaly nás poměrně těžké zápasy s týmy,  které nás celou sezónu hodně trápily. Úkol před začátkem turnaje byl jasný, zodpovědně odehrát všechny zápasy do poslední minuty.

První zápas s Pacovem jsme prohrály pár vteřin před koncem, kdy se smolně odrazil balonek o mantinel. Podobu celého zápasu jsme byly aktivním týmem my a držely balonek pod svou kontrolou. Pacov hrozil pouze z rychlých brejků.

Další zápas s klukama ze Světlé jsme odehrály v podobném nasazení a opět v zodpovědném duchu. Kluci vyhráli díky lepší kvalitě na hokejce a v soubojích 1 na 1.

Předposlední zápas jsme odehrály s holkami ze Světlé. Dle mého názoru se jednalo o velmi kvalitní utkání, kde jsme zvítězily díky lepší mušce při zakončení.

Největší radost jsem však měla z posledního zápasu, který jsme hrály s našimi kluky ze Spartaku. Holky  se po celou dobu zápasu zodpovědně vracely, bránily a byly všude na hřišti. Kluci možná tento zápas lehce podcenili, ale za to my jsme do toho šly naplno.

Celkově turnaj hodnotím velmi pozitivně, líbila se mi obětavost, nasazení, aktivní hra, hodně střel a zodpovědné bránění.

Tímto děkuju hráčkám za předvedený výkon a těším se na poslední turnaj sezóny! “