26.03.2024
autor: Martin Domanský

Áčku série nekončí, béčko slaví

Ukončit sérii v sobotu se áčku nepodařilo, dál ale vede a rozhodnout může u soupeře. Béčko na posledním turnaji získalo potřebné body a stalo se mistrem!

První matchball zůstal neproměněný

Spartak mohl ukončit sérii před vlastními fanoušky a hned od první minuty do toho šel naplno, ale nemohl se dostat přes obranu hostí. Stejně na tom bylo i T.B.C. Když se dostalo do nějaké šance, tak pelhřimovská obrana zaúřadovala. První změna skóre přišla v osmé minutě, když proměnil nařízený samostatný nájezd Tomáš Kuchyňa. Vedení domácím vydrželo do sedmnácté minuty, kdy ze standartky vyrovnal Tobiáš Uhřík. V poslední minutě se ocitl sám před brankou hráč Pelhřimova, ale Procházka podržel svůj tým.

Do druhé třetiny se tedy vstupovalo za vyrovnaného stavu. Pelhřimov nepouštěl soupeře do žádných šancí a hledal cesty, jak skórovat. Viktor Vlach zkusil překvapit Procházku z poloviny hřiště, ale ten jeho projektil chytl. Spartak si v sedmé minutě zahrál přesilovku, kterou během 30 sekund využil po souhře Martina Blažka s Honzou Knězů, když prvně jmenovaný poslal míček za záda Procházky. Po vedoucím gólu se dostal do hry soupeř a začal být lepší a Libor Domkář musel vytahovat svá kouzla. A díky Liborovi Pelhřimov mohl jít i do třetí třetiny ve vedení 2:1.

Hned od začátku třetí dvacetiminutovky Pelhřimov zasypával Procházku střelami, ale ne a ne ho překonat. I hosté si zahráli přesilovku, Matěj Kutílek byl vyloučený za sekání. Domácí do oslabení dali vše a Králův Dvůr svoji výhodu o jednoho hráče navíc nevyužil. T.B.C. dál pokračovalo v tlaku a míček skoro Pelhřimovu nepůjčil a Libor dál držel těsný náskok soupeře. Králův Dvůr si vzal minutu a půl před koncem oddechový čas, po kterém zkusil hru v šesti, která se mu vyplatila a 48 sekund před koncem po šťastné přihrávce přes osu hřiště vyrovnal na 2:2.

Všech 267 diváků (!) mohlo tedy sledovat prodloužení, ve kterém bohužel pro Pelhřimov bylo úspěšnější T.B.C. a po necelých třech minutách po dorážce v brankovišti slavilo vítězství a snížení série na 3:2.

Boj o setrvání v Národní lize se tedy přesouvá na hřiště soupeře, které se odehraje na Velký pátek od 16:00.

Děkujeme všem 267 divákům, kteří přišli podpořit svůj tým a vytvořili parádní atmosféru!

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Dnes musíme soupeři poblahopřát k vítězství. Bez gólů ve hře 5 na 5 se bude vyhrávat těžko. Vyrovnávací gól padnul po nešťastném odrazu, i takové branky padají. My jsme měli daleko lépe řešit jasné gólové příležitosti v průběhu celého utkání, kterých jsme měli dneska daleko více než soupeř. Doléčíme nemoci a zranění a v pátek rozhodneme. Chceme a víme jak.”

Vyjádření trenéra hostí Michala Kuberta:
“Byli jsme trpěliví a celý týden poctivě pracovali. 20 lidí na tréninku a byla vidět ta chuť to otočit. Dneska jsme ze hry 5 na 5 nedostali gól a to byl základ úspěchu. Dneska jsme si zasloužili vyhrát a vrátit sérii zpátky do Králováku. Chtěl bych poděkovat celému týmu, že věřili celý zápas a šli si za tím od brankáře po posledního hráče na lavičce. Načerpáme síly a pevně věřím, že se tady ještě ukážeme na Velikonoce. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a tohle je pro ně odměna. Královák stále žije a my uděláme maximum pro udržení NFL. K tomu potřebujeme plnou halu v pátek od 16:00 a ukázat Pejru, kdo je doma. Ještě jednou díky, tahle jízda nekončí!!! T.B.C. KD – jedna rodina – jeden cíl!”

Spartak Pelhřimov vs. T.B.C. Králův Dvůr 2:3p

Fotky z utkání si můžete prohlédnout ZDE

Béčko je mistr!

Záložní tým získal potřebné body a stal se mistrem Regionální ligy – Vysočina. Důležité body si béčko zapsalo do tabulky hned v prvním utkání proti SK Jihlava. Jihlavané byli posilněni o divizní hráče, kterým skončila sezóna. I tak si s nimi béčko poradilo a porazilo je 3:2. Ve druhém utkání proti JeMoBu tak béčku o nic nešlo. JeMoBu se povedl vstup do utkání, na který už béčko nedokázalo odpovědět a nakonec prohrálo 4:8. I přes prohru Spartak mohl slavit titul mistra a postup do nadstavby.

Vyjádření kapitána Martina Kose:
“Tak jsme mistři NOACOOO!!! Závěrečný turnaj B týmu se odehrál v blízké Jihlavě. Bohužel proti posílené domácí rezervě o kluky z divize. A neméně dobře hrajícímu týmu JeMoBu. Okleštěná sestava Spartaku si jela minimálně pro bod, který jí zaručoval první místo po základní části. Ovšem to hlavní je, že vítěz pořádá barážová utkání o postup do divize. Čehož bylo naštěstí dosaženo. Proti domácímu SK to byl klasický zápas. Záloha se potřebuje rozehrát a sehrát, tedy gólů stejně jako v prvním zápase jak na fotbale. Oba gólmani se překonávali a „Hojer“ možná myslel i na nulu. Jenže vedení 3:0 jako by tým uspokojilo. Během třech střídání byl pracně vybudovaný náskok ta tam. 6 minut do konce to už bylo pouze o gól. Tento stav vydržel a po výhře 3:2 se mohlo začít „slavit“.

Druhý zápas vypadal jako po oslavě. Po minutě to bylo 0:2! I když po čtyřech minutách bylo vyrovnáno, tak za další minutu to bylo znovu o dva kusy! Třetina hrůzy skončila 3:6! Dva zranění hráči, zbytek unavených dohrávalo na morál. Výsledkem je nejslabší výkon sezóny a stav 4:8. Jedna věc je ovšem hloupá, že Vojta, který nemůže trénovat a logicky nemá ani fyzičku, brání nejlépe ze všech! Protože prostě bránit chce. To by mělo být zrcadlem pro zbytek hráčů. Poslední dva turnaje z naší strany nejslabší. Pokud chceme uhrát slušný výsledek v baráži a neudělat si ostudu doma, bude třeba v rámci možností potrénovat a hlavně vrátit se k „naší“ poctivé hře.

+ sezóny – postup z prvního místa do baráže, nadprůměrní gólmani, hra v oslabení, Žák druhý nejlepší střelec soutěže

-  určitě dva poslední turnaje, docházka na trenál

Každopádně sezóna teprve začíná a děkuji všem svým spoluhráčům (23 pánů a kloučků)! 4x to letos ještě společně hecneme! Budu se těšit.”

Spartak Pelhřimov vs. SK Jihlava B 3:2
Spartak Pelhřimov vs. SK JeMoBu 4:8

Fotky z utkání proti JeMoBu si můžete prohlédnout ZDE

Junioři na předposledním turnaji opět ukázali válec

Pelhřimovským juniorům na předposledním turnaji již o nic nešlo a o svoje první místo v tabulce nemohli přijít. V prvním utkání nestačili sice na Okříšky, ale ve druhém proti Jihlavě si spravili chuť, když “EsKáčku” nadělili 14 gólů.

Vyjádření trenéra Marka Ješátka:
"
Do prvního zápasu jsme vstoupili špatně, hlavami jsme byli ještě někde v autobuse a to včetně mě, moje obrovská chyba a podcenění soupeře. Do toho ještě slabá koncovka zapříčinila naši porážku. To druhý zápas byl už o něčem jiném, hlavně co se týče našeho přístupu k utkání. Výsledek hovoří za vše, děkuji za dobrý výkon."

Spartak Pelhřimov vs. PSKC Okříšky 3:5
Spartak Pelhřimov vs. SK Jihlava 14:8

Starší žáci neuhájili druhý koš

Žáci rozehráli turnaj nadějně. V prvním utkání porazili Jihlavu 2:1, ale bohužel na ostatní soupeře nestačili a poslední turnaj odehrají ve třetím koši.

Vyjádření trenéra Vojty Mozra:
“Úplně nevím, jak začít. Ve hře jsou dobré návyky, je vidět oproti začátku sezóny zlepšení. Na druhou stranu občas se k těm našim špatným věcem vracíme a jde to znát. První zápas byl trochu svázaný taktikou našeho soupeře. Mohli jsme přidat více branek, bohužel naše zakončení nebylo na tomto turnaji moc dobré. Jinak to byl vyrovnaný zápas týmů, které se snaží hrát florbal, díky za něj.

Druhý zápas na nás soupeř vletěl. Prakticky jsme byly na balonku silnější mi, soupeř pouze napadal, a ještě k tomu blbě, ale stačilo to. V dorostu na větším hřišti jim to ale úplně nevychází. Spíš bych radši hrál se soupeřem, který chce hrát normálně a ne se soupeřem, který jenom nahazuje balónek do rohu a hurá napadá, ale jak říkám stačilo jim to. Pochvala za vyrovnání – úplně to soupeř nečekal, že budeme kousat, a pochvala hráčům za týmový výkon. Třetí zápas soupeř vyrovnaný, jen my už jsme se nezmohli. Došel nám až na pár výjimek dech. Jinak dobrý výkon gólmana, střely chytal úplně s přehledem. Díky všem a zase příště”

Spartak Pelhřimov vs. Havlíčkův Brod 2:1
Spartak Pelhřimov vs. Žďár nad Sázavou 3:6
Spartak Pelhřimov vs. Svěltá nad Sázavou 1:2

Ženy si přivezly 3 body z Budějovic

Pelhřimovské ženy odehrály turnaj v Českých Budějovicích, kde se potkaly s oběma týmy FA České Budějovice. První utkání odehrály proti béčku domácích, které porazily 5:2. Ve druhém utkání je čekalo silnější áčko, které je i díky výhře vede tabulku 2. ligy žen. Turnaj se povedl Zuzaně Trávníkové, která si odpočatá z hor připsala čtyři branky.

Vyjádření kapitánky Martiny Paulíkové:
“O víkendu jsme zavítaly do Českých Budějovic, kde na nás čekaly oba domácí týmy. V prvním zápase jsme převážně držely balonek a tím se i odvíjelo celé utkání. Skóre otevřela v 5. minutě Anku Dvořáková a tím odstartovala další branky v náš prospěch. Především v kooperaci se Zuzkou Trávníkovou a Aničkou Konečnou jsme vedly 4:0. Soupeřkám se sice podařilo vstřelit dva góly, ale v závěru zápasu Anička Konečná potvrdila svým gólem naši výhru na 5:2.

Ve druhém zápase byly soupeřky především fyzicky zdatnější. První třetinu držely oba týmy skóre beze změny a to především díky Šárce Kukačkové, na kterou se hrnula smršť střel. Ve druhé a třetí třetině tomu již tak nebylo. Na naši gólmanku se hrnulo plno střel, které soupeřky dokázaly proměnit. Na konci zápasu Zuzka Trávníková proměnila dva góly, ale na budějovických 11 střelených brankách to nic nezměnilo. Z Českých Budějovic si odvážíme 3 body a příští zápasy nás čekají na domácí půdě.”

Spartak Pelhřimov vs. FA České Budějovic B 5:2
Spartak Pelhřimov vs. FA České Budějovice 2:11

Elévové se bavili florbalem na domácím hřišti

Vyjádření trenéra Libora Březiny:
“Na domácí palubovce jsme si to tentokrát užili. Spousta odehraných zápasů, bavili se jak kluci a holky, tak rodiče, babičky a dědové. Spoustu krásných akci. Pro oko včetně nespokojeného trenéra pěkná podívaná. Děkuji všem za podporu. ”